شمار آمریکایی‌هایی که به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی، روند صعودی قیمت خانه و تقویت دلار در برابر یورو در حال نقل مکان به اروپا هستند، روندی صعودی به خود گرفته است.

بازنشستگان و ثروتمندان آمریکایی به طور سنتی خریداران اصلی املاک و مستغلات در اروپا بوده‌اند. اما مسکن نسبتا ارزان (البته در شهرهای کوچک اروپایی) و رواج دورکاری در بازار کار ایالات متحده، بخشی از جوانان آمریکایی را هم برای مهاجرت به اروپا ترغیب کرده است.

کشورهای اسپانیا، فرانسه و همچنین ایتالیا، پرتغال و یونان از محبوب‌ترین مقاصد مهاجران آمریکایی هستند. در حال حاضر تعداد آمریکایی‌های متقاضی مهاجرت به فرانسه و ایتالیا به بالاترین سطح خود در سه سال گذشته رسیده است. همچنین تعداد درخواست‌های دریافتی از آمریکایی‌های علاقمند به نقل مکان به یونان نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

⬅️⬅️ تقویت دلار آمریکا در مقابل یورو که در عمل قدرت خرید آمریکایی‌ها را در اروپا افزایش داده، از دیگر عوامل افزایش مهاجرت امریکایی ها اعلام شده است. البته بخشی از آمریکایی‌های مشتاق به مهاجرت به اروپا افزون بر دلایل اقتصادی، افزایش نرخ جرم و جنایت در برخی از شهرهای ایالات متحده و دنبال کردن سبک زندگی آرام‌تر و سالم‌تر در کشورهای اروپایی را نیز یکی دیگر از دلایل مهم خود برای ترک کشور خود عنوان کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست