بیش از یک میلیون پناهجو در اروپا تا پایان سال ۲۰۲۳
.
بنا بر گزارش‌های رسمی منتشر شده، از شروع سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار مورد تقاضای پناهندگی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است. انتظار می‌رود شمار پناهجویان در اتحادیه اروپا تا پایان سال از مرز یک میلیون نفر عبور کند.

تاکنون “رکورد” شمار سالانه ثبت تقاضای پناهندگی در اروپا یک میلیون و ۲۳۰ هزار مورد بوده و در سال ۲۰۱۶ رقم خورده است.

این گزارش حاکی از آن است که در سال جاری در استونی و لتونی افزایش قابل توجهی در میزان موارد پناهندگی مشاهده شده است. بر اساس گزارش آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا، در سال جاری بالاترین میزان افزایش آمار پناهندگی در لتونی نزدیک به ۱۷۰ درصد بوده است. در استونی نیز شمار موارد درخواست پناهندگی حدود ۱۲۰ درصد در مقایسه با سال گذشته، افزایش یافته است.

در کشور آلمان نیز افزایش قابل توجهی در موارد تقاضای پناهندگی مشاهده شده است. شمار درخواست‌های پناهندگی در سال ۲۰۲۳ در آلمان در مقایسه با سال پیش ۷۴ درصد افزایش یافته است. طبق این آمار، آلمان در رتبه سوم جدول افزایش موارد پناهندگی قرار گرفته است.

حدود یک‌سوم متقاضیان پناهندگی در آلما شهروندان سوری هستند. مهاجران افغان و ترکیه‌ نیز پس از اتباع سوری در صدر این جدول قرار دارند.

افزایش آمار پناهندگی در آلمان در حالی است که در کشورهای دانمارک، مالت، قبرس و اتریش بیشترین کاهش در میزان درخواست‌های پناهندگی، ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست