خرید ملک در کشور پرتغال

خرید ملک در کشور پرتغال

یکی از روشهای دریافت اقامت اروپا، خرید ملک در بعضی از کشورهای این قاره سبز می باشد. یعنی بعضی از کشورهای اروپایی به افرادی که مبلغ مشخصی در حوزه املاک سرمایه گذاری کنند، اقامت خود را اعطا می کنند. یکی از این کشورها، پرتغال است که توانسته با برنامه های مهاجرتی متنوع خود از جمله ویزای طلایی، سرمایه گذاران زیادی را جذب کند.

 

برنامه مهاجرتی ویزای طلایی کشور پرتغال از سال ۲۰۱۲ میلادی در این کشور اجرا می شود و تاکنون توانسته است بیش از ۶۵۰۰ سرمایه گذار را جذب روش های مختلف خود کند. پرطرفدارترین  روش موجود در برنامه ویزای طلایی پرتغال را می توان سرمایه گذاری در حوزه املاک دانست.

 

تبلیغ: اقامت تمکن مالی کشور پرتغال

 

به طور کلی می توان خرید ملک در کشور پرتغال را بر اساس محل ملک خریداری شده و حداقل ارزش ملک به دو نوع اصلی تقسیم بندی کرد:

در روش اول، ملک یا املاک خریداری شده باید در شهرهای اصلی این کشور، یعنی پورتو و لیسبون باشند. بر این اساس، ارزش ملک خریداری شده باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو باشد تابتواند اقامت پرتغال را برای خریدار و خانواده او به ارمغان آورد.

همچنین می توان با سرمایه گذاری حداقل ۳۵۰ هزار یورویی در حوزه املاک در شهرهای پورتو و لیسبون به اقامت پرتغال رسید، ولی در این نوع خرید، ملک خریداری شده باید حداقل ۳۰ ساله باشد، ضمن این که ملک باید به شرط بازسازی خریداری شده باشد.

در روش دوم، ملک یا املاک خریداری شده باید خارج از شهرهای پورتو و لیسبون باشند، یعنی می توان با خرید ملک در هر شهری غیر از شهرهای پورتو و لیسبون اقامت پرتغال را به دست آورد. در این روش، ملک خریداری شده باید حداقل ۴۰۰ هزار یورو ارزش داشته باشد.

همچنین با خرید ملکی خارج از شهرهای پورتو و لیسبون و به ارزش حداقل ۲۸۰ هزار یورو می توان اقامت پرتغال را به دست آورد، به شرط این که ملک خریداری شده هم حداقل ۳۰ ساله باشد و هم این ملک به شرط بازسازی خریداری شده باشد.

 

تبلیغ: خرید ملک در قبرس

اقامت اروپا بدون نیاز به شرط حضور

 

شاید بتوان مهم ترین مزیت اقامت گلدن ویزای پرتغال را عدم نیاز به حضور در آن کشور دانست. یعنی خریدار ملک می تواند تنها با ۷ روز حضور در سال در کشور پرتغال، اقامت خود را تمدید کند. همچنین عدم نیاز به مدرک زبان و نیز مدرک تحصیلی از دیگر مزیت های این نوع اقامت محسوب می شوند. با توجه به این که کشور پرتغال عضو معاهده شنگن می باشد، دارنده اقامت این کشور می تواند بدون محدودیت و بدون نیاز به ویزا به کشورهای دیگر حوزه شنگن رفت و آمد کند.

مزایای خرید ملک در پرتغال

 

۱- عدم نیاز به مدرک زبان

۲- عدم نیاز به مدرک تحصیلی

۳- رفت و آمد نامحدود به کشورهای حوزه شینگن

۴- تمدید اقامت بدون نیاز به رعایت شرط حضور (۷ روز در سال کافیست)

۵- دریافت اقامت همزمان برای همراهان

۶- امکان اجاره ملک خریداری شده

اقامت یک ساله

خریداران ملک در کشور پرتغال، در ابتدا اقامت یک ساله این کشور را دریافت می کنند. سپس اقامتی دو ساله دریافت کرده و مجددا اقامتشان برای دو سال دیگر تمدید می گردد. با سپری شدن این پنج سال، متقاضی و همراهانش اقامت دایم اروپا را دریافت می کنند. ضمن این که بعد از گذشت شش سال، آنها می توانند با داشتن شرایط لازم، پاسپورت این کشور را درخواست کنند.

تمکن مالی فرانسه

فهرست