اخرین امار قیمت ملک در اتحادیه اروپا در ده سال گذشته
.
متوسط افزایش قیمت ملک۳۴٪
.
متوسط افزایش اجاره بها ۱۶٪

داده های منتشر شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپانشان می دهد که در بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱، متوسط قیمت مسکن در سطح اتحادیه اروپا ۳۴.۱ درصد و متوسط اجاره بها ۱۶.۱ درصد افزایش داشته است.

بررسی وضعیت مسکن در کشورهای اروپایی نشان می دهد که کشورهای اروپای مرکزی و شرقی در این مدت شاهد بیشترین افزایش قیمت و کشورهای جنوبی اروپا شاهد کمترین افزایش در قیمت مسکن بوده اند.

در بین کشورهای مختلف، متوسط قیمت مسکن در استونی طی یک دهه اخیر معادل ۱۳۳ درصد افزایش یافته است. همچنین لوکزامبورگ با ۱۱۱ درصد، مجارستان با ۱۰۹ درصد، لتونی با ۹۱ درصد و اتریش با ۸۷ درصد افزایش در رده های بعدی قرار دارند.

اما طی بازه زمانی فوق، بیشترین کاهش قیمت در یونان اتفاق افتاده که متوسط قیمت مسکن در این کشور در مقایسه با ۱۰ سال قبل ۲۸ درصد کمتر شده است و پس از این کشور نیز، ایتالیا با ۱۳ درصد کاهش و قبرس با هشت درصد کاهش ⬇️قرار گرفته اند.

همچنین در خصوص بازار اجاره، قیمت ها در ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو (با احتساب انگلیس که در بازه زمانی فوق عضوی از اتحادیه اروپا بود) افزایش داشته است که در این بین، استونی با افزایش ۱۴۲ درصدی قیمت ها رکورددار است و پس از این کشور نیز لیتوانی با ۱۰۹ درصد و ایرلند با ۶۶ درصد افزایش قرار دارند.

از سوی دیگر اما متوسط قیمت اجاره بها در یک دهه اخیر در یونان ۲۵درصد و در قبرس سه درصد کمتر شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست