اجرای قانون جدید مهاجرت آلمان از ماه آینده
تسهیل جذب نیروی کار ماهر
.

نخستین مرحله از قانون جدیدی که مهاجرت کارگران ماهر خارج از اتحادیه اروپا به آلمان را آسان‌تر می‌کند، در ماه نوامبر اجرا میشود.

دولت آلمان در ژوئیه امسال مهر تایید نهایی خود را بر این قانون زد و آن را به تصویب رساند. هدف از تصویب و اجرای این قانون جدید، جذب کارگران ماهر خارجی و مقابله با کمبود نیروی کار⚒️ در کشور بود.

اصلاحات قانون مهاجرت افراد ماهر به‌ طور خاص بر کارگران دارای آموزش حرفه‌ای و غیرآکادمیک متمرکز است. قوانین موجود برای متخصصان واجد شرایط با مدارک دانشگاهی نیز راحت‌تر خواهد شد.

کمبود نیروی کار در سال ۲۰۲۲ در آلمان به بالاترین حد خود رسید، به طوری که آمارها از ۱.۷۴ میلیون شغل خالی در سراسر آلمان خبر دادند.

آلمان امیدوار است این شکاف را با متخصصان واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا پر کند. اما در حال حاضر تشریفات اداری، روند مهاجرت به این کشور را کند می‌کند.

همچنین دولت آلمان درصدد تسهیل شرایط اخذ تابعیت برای خارجی‌های مقیم این کشور است.

جذب نیروی کار در قانون جدید مهاجرتی آلمان، بر اساس یک سیستم امتیازدهی خواهد بود. این سیستم مبتنی بر امتیاز، بر اساس معیارهای مهارت، تجربه حرفه‌ای، سن، مهارت‌های زبان آلمانی و روابط با آلمان (مانند اعضای خانواده حاضر در این کشور) است.

آلمان به‌طور خاص به‌دنبال صنعتگران ماهر، مهندسان برق، متخصصان فناوری اطلاعات، پرستاران و متخصصان پذیرایی [کترینگ] است. کمبود نیروی کار در بخش خدمات، بدترین ضربه را به اقتصاد این کشور وارد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست