سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در کشور کانادا

کانادا کشوری مهاجر پذیر است و به دلیل کیفیت بالای زندگی ، نرخ پایین بیکاری و اوضاع اقتصادی ثابت، گزینه مناسبی برای متقاضیانی است که قصد ایجاد کار آفرینی در کشوری خارجی دارند. یکی از روش های مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری و کارآفرینی است که مخصوص تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه، به میزان تعیین شده است.
کانادا با پذیرش بیش از ۳۰۰,۰۰۰ مهاجر در سال، اولین کشور مهاجر پذیر در جهان محسوب می شود. این برنامه به منظور توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و جذب سرمایه در کانادا شکل گرفته است. در حال حاضر کانادا به سرمایه داران و سرمایه گذاران کارآفرین، اقامت دائم و شهروندی اعطا می نماید. استفاده از این روش برای متقاضی و همراهان وی، یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال، منجر به اخذ اقامت دائم، پاسپورت و تابعیت می شود. نکته حائز اهمیت این می باشد که، فرد متقاضی می بایست در مدت 20 ماه، توافق نامه هایی که بین طرفین وجود دارد را باید به مرحله اجرا برساند.

 

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در کشور کانادا

 

شرایط مورد نیاز متقاضی در روش کارآفرینی

1- ترجیحا 5 سال به طور مداوم سابقه ‌مدیریتی در بیزینس داشته باشد و اگر این سابقه از 5 سال کمتر باشد، شانس متقاضی برای گزینش کمتر می شود.
2- دارا بودن جواز کسب، یعنی مالک 100 درصد بیزنس فعال باشد.
3- زندگی در 100 کیلومتری از بیزنسی که راه‌اندازی می‌کند، یعنی به طور مثال می توانید در شهر اسکوامیش بیزنس راه اندازی کند ولی در ونکوور زندگی کند.
3- متقاضی باید حداقل 75 درصد از زمانی که با ویزای کار اقامت دارد ،تا قبل از اخذ اقامت دائم در آن استان اقامت داشته باشد.(15 ماه از بیست ماه)
4- متقاضی باید با حداکثر امتیاز رقابت کند.
5- داشتن سرمایه خالص حداقل به مبلغ 600 هزار دلار کانادا در ایران( از جمله پول نقد، سرمایه در بانک، ، ملک که شامل سند قطعی باشد و …) . دارایی متقاضی باید اصطلاحا تمیز باشد، یعنی از راههای قانونی بدست آمده باشد. این دارایی باید به نام فرد متقاضی یا همسر وی باشد. نرخ دلار مورد محاسبه، نرخ آن در بازار آزاد است.
6- داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
7- عدم سوء پیشینه
8- عدم سابقه پناهندگی
9- سوددهی و بهره برداری مثبت از طرح تجاری فعال در کانادا حداقل به مدت 20 ماه

 

مراحل ثبت سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

1 – ثبت درخواست توسط متقاضی
2 – کسب حداقل امتیازات لازم
3 – ورود به pool در Express Entry
4 – اقدام توسط متقاضی ظرف مدت 6 ماه
5 – ارائه طرح تجاری Business plan
6 – ارزیابی و بررسی گزینه¬های موجود در طرح تجاری
7 – آماده کردن طرح تجاری برای اجرای آن
8 – اجاره یک ملک و دکان مناسب در کانادا برای شروع به کار

 

مدارک مورد نیاز

مدارک ذیل به صورت کلی عنوان می شود (ارائه تمامی آنها اجباری نیست) و ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست متقاضی بستگی دارد.
الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا
ارائه مدارک شناسایی و هویتی سرپرست و تمامی اعضای خانواده
ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا: مدارک (سرپرست و همراهان)
باتوجه به تجارب و سوابق شغلی هر فرد، ارائه مدارک شغلی بسیار متفاوت است.
ج) مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا
عموما ارائه آخرین مدرک تحصیلی کافی است اما بسته به انتخاب روش مهاجرت، می تواند متفاوت باشد.
د) مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا
ارائه مدارک مالی و ملکی سرپرست و دیگر اعضای خانواده برای اثبات توانایی مالی الزامیست.
ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا
یک فرم اختصاصی از طرف دولت کانادا در اختیارتان گذاشته می شود که باید آن را به دقت تکمیل نمایید.

 

انواع کار آفرینی در کانادا

جهت کارآفرینی و اخذ ویزای اقامت دائم کانادا ، می توان با یکی از روش های زیر اقدام کرد:
• کارآفرینی منیتوبا کانادا
• کارآفرینی بریتیش کلمبیا کانادا
• کارآفرینی ساسکاچوان کانادا
• کارآفرینی استان انتاریو
• کارآفرینی نوا اسکوشیا
• کارآفرینی استان نیوبرانزویک
• کارآفرینی پرنس ادوارد آیلند

طرح تجاری ( Business plan )

طرح تجاری، طرحی برای شروع کار و شغل و سرمایه گذاری و کار آفرینی می¬باشد و مهم ترین قسمت در اقدام سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی می باشد. متقاضی می بایست طرح تجاری با ایده های خلاقانه را با نوآوری در کسب و کار پیشنهاد دهد و همچنین این طرح پیشنهادی باید به چرخه اقتصادی کانادا کمک کند و اثبات نماید که چنین طرحی در کشور کانادا محدود بوده است. توصیه ما در این پروسه به شما این است که نوشتن این طرح تجاری سرنوشت ساز را به وکلا و سازمان هایی که در این امر تخصص و تبحر دارند بسپارید.

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

ایالت بریتیش کلمبیا در غرب کانادا واقع است. مرکز این ایالت ویکتوریاست و بزرگترین شهر آن ونکوور است. مهاجرپذیری این ایالت نقش حائز اهمیتی در پیشرفت این ایالت را دارد. این ایالت موقعیت استراتژیکی دارد، چند فرهنگی بودن این ایالت کمک زیادی به افراد مهاجر در بریتیش کلمبیا می‌کند. ونکوور که یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین شهرهای کاناداست یکی از بهترین موقعیت های مکانی کانادا برای راه اندازی بیزینس است که فرصت های تجاری بسیار خوبی برای کارآفرینان در این ایالت فراهم می کند. این استان یک برنامه جدید سرمایه گذاری یا کارآفرینی معرفی کرده است که مختص به نواحی کم جمعیت است (زیر 75000 نفر). برنامه معروف 100.000 دلاری

علاقه مندان این برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا باید:

1. یک سفر اکتشافی به این منطقه داشته باشند
2. حداقل میزان سرمایه گذاری در این برنامه 100 هزار دلار خواهد بود.
3. حداقل ارزش دارایی شخص باید 300 هزار دلار باشد.
4. حداقل 51% مالکیت بیزینس خود را داشته باشد.
5. حداقل یک کانادایی یا شخص دارای اقامت دائم کانادا را استخدام کند.

 

این استان، یک سیستم ثبت نام آنلاین به نام ثبت نام مهاجران کارآفرین (EIR) را معرفی کرده است، که ثبت نام در آن برای همه ی متقاضیان آینده ی طرح کارآفرینی BC، اجباری است. شما بعد از اینکه درخواست خود را ارائه می دهید وارد یک جمع متقاضی می شوید (مثلا تصور کنید وارد یک استخر گزینش می شوید). اگر متقاضی به استخر انتخاب داوطلبین وارد شود، امتیاز نهایی او به همراه داوطلبین دیگر رتبه بندی خواهد شد، اداره ی مهاجرت بریتیش کلمبیا داوطلبی را که دارای بالاترین امتیاز است، دعوت به اپلای برنامه کارآفرینی خواهد کرد. دقیقا مانند سیستم کنکور ایران که هر داوطلبی که رتبه ی بالاتری دارد، امکان قبولی بالاتری در کنکور دارد. اگر متقاضی انتخاب شود، ایمیلی دریافت خواهد نمود.

او حداکثر 4 ماه از تاریخ دعوت، زمان برای ارائه ی یک درخواست کامل دارد. در این مرحله، متقاضی باید 3,500 دلار هزینه ی رسیدگی به درخواست را به استان پرداخت نماید. او یا همسر و فرزندان وابسته اش نیز در این هزینه در نظر گرفته می شوند. متقاضی در صورت درخواست، باید در یک مصاحبه ی حضوری در دفتر بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور حضور داشته باشد. مصاحبه ها فقط به زبان انگلیسی یا فرانسوی انجام می شود.

 

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در کشور کانادا

 

در صورت تایید یک پرونده، اداره ی مهاجرت بریتیش کلمبیا تاییدیه ای صادر می نماید. این نامه به عنوان نامه ای برای صدور مجوز کار، قلمداد میشود تا داوطلب بتواند برای یک مجوز کار دو ساله به سازمان IRCC درخواست دهد. سپس متقاضی می تواند همراه با خانواده اش به بریتیش کلمبیا نقل مکان نموده و یک طرح کسب و کار پیاده سازی نماید. متقاضی یک توافق نامه عملکردی امضا خواهد نمود و برای اجرای طرح تجاری خود در B.C حداکثر 20 ماه زمان خواهد داشت. متقاضیانی که دعوت به اپلای می شوند باید از یک تامین کننده ای که شرایط مورد نظر ایالت را داراست، بخواهند تا دارایی شخصی آنها و بودجه ی آنها را به عنوان بخشی از فرآیند انتخاب، تایید نماید. حداکثر 200 ثبت نام در هر ماه پذیرش می شوند و به طور دوره ای، ثبت نام کنندگانی که بالاترین امتیاز را دارند، حدود 20 پرونده، دعوت به درخواست می شوند. تمام موارد ذکر شده در بالا حداقل امتیاز ها را بیان میکند لذا به متقاضی توصیه میشود برای کسب اطمینان از قبولی در این برنامه، حداقل با 3 برابر این مبالغ برنامه مهاجرتی خود را آغاز کنند.

اگر متقاضی، 20 ماه، به تعهد خود پایبند بماند، اداره ی مهاجرت بریتیش کلمبیا او را برای اقامت دائم انتخاب می کند. او و خانواده ی وابسته به او می توانند از طریق برنامه ی کارآفرینی بریتیش‌کلمبیا، به سازمان IRCC درخواست دهند. هنگامی که کارآفرین، شرایطی که به آن متعهد شده‌است را برآورده کند، می تواند گزارش نهایی خود را به بریتیش‌کلمبیا ارائه دهد تا برای وی یک گواهینامه ی انتخاب استانی صادر شود. کارآفرین باید به بریتیش‌کلمبیا نشان دهد که:

• مدیر فعال یک بیزنس در بریتیش کلمبیا بوده ‌است (یعنی مسئول فعالیت های روزانه ی آن بیزنس می باشد)
• در محدوده ی 100 کیلومتری از آن بیزنس، زندگی می‌کند.
• حداقل 75 درصد از زمانی که با ویزای کار آنجا بوده‌است، در بریتیش کلمبیا حضور داشته است.
• تعهد به هر یک از موارد بالا ضروریست.

BC PNP، متقاضیان را تشویق می کند، قبل از ثبت نام، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصتها، محیط کار و کار محلی، یک سفر اکتشافی به استان بریتیش کلمبیا داشته باشند. متقاضیان بهتر است تا قبل از امضای توافقنامه ی عملکردی با BC PNP و اخذ یک مجوز کار معتبر از سازمان IRCC، هیچ گونه سرمایه گذاری یا تعهد مالی انجام ندهند. ریسک هر گونه سرمایه گذاری که قبل از اخذ یک مجوز کار معتبر انجام شود، صرفا به عهده ی خود فرد می شود. سفر اکتشافی در این برنامه حداکثر 4 امتیاز دارد و به کسانی ویزای توریستی کانادا را دارند قطعا این کار را پیشنهاد می دهیم، چراکه هم از شهر ونکوور بازدید می کنید و دید شما به بیزنس آینده تان باز تر خواهد شد و 4 امتیاز راحت نیز کسب خواهید کرد که بسیار تعیین کننده خواهد بود. در این سفر از بیزنس های مشابه بیزنس خود بازدید خواهید کرد و با یک وکیل دادگستری که شرایط ثبت شرکت را به شما توضیح می دهد قرار ملاقات خواهید گذاشت.

در روش کارفرینی ونکوور یا بریتیش کلمبیا در ابتدای امر، نیاز به هیچ مدرک ایلتس وجود ندارد و داشتن مدرک ایلتس سطح 5، چهار امتیاز دارد که در کیفیت مصاحبه و در توانایی شما در راه اندازی بیزنس، از دید افسر بسیار مهم است، چون از نظر افسر کسی که مهارت زبان بهتری دارد توانایی بهتری در راه اندازی بیزنس نیز داراست.
باید در نظر داشته باشید این نوع سرمایه گذاری شاید در دیدگاه اول با هزینه کم نسبت به برنامه های دیگر همراه است، اما با توجه به رقابتی بودن این پروسه متقاضی باید با 3 الی 4 برابر این مبلغ وارد این برنامه مهاجرتی شود. از سوی دیگر نگه داشتن یک بیزینس با سود دهی مثبت در ناحیه ای با جمعیت کمتر از 75000 نفر دشوار و هزینه بر خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی نیوبرانزویک

مهمترین حسن این برنامه مهاجرتی این است که برخلاف برنامه های کارآفرینی استانهای دیگر کانادا، با اقامت دائم وارد کانادا خواهید شد، نه با ویزای کار…. قابل توجه کسانی که ازطریق این برنامه قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید در جریان باشند برنامه کارآفرینی این استان که متقاضیان می‌توانستند از آن تنها به عنوان برنامه سرمایه گذاری در کانادا بهره مند شوند و منجر به اقامت دائم کانادا می‌شد، بسته شده است.

 

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری نیوبرانزویک

متقاضی باید:
– بین 22 تا 55 سال سن داشته باشد.
– دارای حداقل یک آموزش دوساله ی بعد از متوسطه باشند. (معادل فوق دیپلم)
– حداقل سطح مهارتشان در زبان فرانسه یا انگلیسی، CLB 5 باشد.
– نشان دهد که قصد زندگی و راه اندازی کسب و کاری در نیوبرانزویک را دارد. (بیزینس پلن بسیار حائز اهمیت است)
– باید نقش مدیریت روزانه کسب و کار خود را در کانادا به عهده داشته باشند.
– یک طرح کسب و کار با تایید دولت نیوبرانزویک ارائه نمایند که در آن نشان دهد کسب و کار چه منفعتی برای استان خواهد داشت. یک مفهوم تجاری ارائه نمایند که پتانسیل کسب و کار برای منفعت رسانی قابل توجه برای استان را نمایش دهد. (ارائه بیزینس پلن تخصصی با انجام تحقیق بازار حرفه ای، و دریافت تاییدیه استان، توسط ما انجام می پذیرد)
– دارایی خالص معادل با 600 هزار دلار داشته باشد (ارز آزاد) که 300 هزار دلار آن باید بی تاثیر از بدهی یا سایر تعهدات باشد (نقدی).
– در 3 سال از 5 سال اخیر، سابقه مدیریت و مالکیت کسب و کار (حداقل 33.3%) را داشته باشد.
– یا در حداقل 5 سال از 7 سال اخیر، سابقه ی کار در سمت مدیریت را داشته باشد.
– سفر اکتشافی حداقل 5 روزه به نیوبرانزویک یا شرکت در سمینارهای معرفی شده از سوی استان داشته باشد.
– اثبات کند که قصد دارد در حین مالکیت و مدیریت یک کسب وکار محلی، به طور دائم در نیوبرانزویک زندگی می کند. (البته پس از دریافت اقامت دائم کانادا طبق قانون اساسی کانادا، متقاضیان اختیار این را خواهند داشت که در هر کجای کانادا که بخواهند زندگی کنند، باید دقت داشته باشید که نباید اثبات شود که در ابتدای امر قصد زندگی در نیوبرانزویک را ندارند)
– در معیارهای امتیازدهی منحصر به فرد نیوبرانزویک حداقل 65 امتیاز کسب نماید.
این گروه از برنامه های استانی نیوبرانزویک (NBPNP)، مختص به کارآفرینان خارجی است که علاقمند به مالکیت و مدیریت فعالانه ی کسب وکاری هستند که اقتصاد نیوبرانزویک کمک خواهد کرد. این طرح از طریق سیستم اظهار علاقمندی (EOI) عمل می کند. مرحله ی اول این فرآیند، ارائه ی یک EOI به نیوبرانزویک است. بعد از بازبینی درخواست و ارزیابی مبتنی بر اساس شرایط مورد نیاز، بر اساس فاکتورهای مختلف به متقاضی یک امتیاز تخصیص داده می شود. داوطلبانی که بالاترین امتیاز را دریافت می کنند دعوت به ارائه ی یک درخواست به اداره ی مهاجرت نیوبرانزویک می شوند.

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی پرینس ادوار آیلند
برنامه سابق پرنس ادوارد آیلند که در اواخر سپتامبر ۲۰۱۸ بسته شد، قبل از بسته شدن با پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار دلار و یک سری شرایط دیگر مانند شرایط سنی و داشتن مدرک ایلتس و … منجر به اقامت می‌شد، ولی بعد از بسته شدن این پروگرام مانند استان منیتوبا به سمت ورک‌ پرمیت پیش رفت.
و‌ می‌توان گفت شرایط دریافت اقامت را مشروط به ایجاد بیزنس کرده است، دقیقا همانند آنچه در استان‌های بریتیش کلمبیا، انتاریو و منیتوبا در جریان است.

در برنامه جدید دیگر به هیچ عنوان نمی‌شود صرفا با پرداخت مبلغی بعنوان ودیعه، اقامت را دریافت کرد، بلکه در ابتدا بایستی با دریافت اجازه کار وارد استان پرنس ادوارد شد و بیزینس مورد نظر خود را شکل داد و پس از آنکه به تایید اداره مهاجرت پرنس ادوارد رسید به شما اقامت دائم داده می‌شود.
در زیر می‌توانید با شرایط جدید این برنامه آشنا شوید:

• نیازی به سپرده امانی ۲۰۰ هزار دلار نیست.
• پروسه رسیدگی ویزای کار در کمتر از چهار ماه انجام می‌شود.
• حداقل سطح زبان انگلیسی آیلتس ۴ می‌باشد که به هیچ عنوان نمره بالایی نیست.
• جمع میزان دارایی شما در کشورتان ملاک‌ نیست.
• به دلیل رقابت موجود در این برنامه مهاجرتی بهترین کاندیدا انتخاب می‌شود و بهترین کاندیدا کسی است که امتیاز او بیش از ۱۳۹ از مجموع ۲۰۰ امتیاز باشد.
اما در زیر می‌توانید با جدول امتیاز‌بندی جدید آشنا شوید:
• سن (حداکثر ۲۰ امتیاز برای سن ۲۵ تا ۴۵ سال )
• زبان انگلیسی (بین ۱۰ تا ۴۰ امتیاز برای سطح ایلتس پنج به بالا)
• تحصیلات (بین ۱۲ تا ۲۰ امتیاز برای تحصیلات دانشگاهی)
• سابقه مالکیت بیزنس (حداکثر ۵۰ امتیاز)
• نامه حمایت صادره از انجمن‌های شهری در جزیره (حداکثر ۳۵ امتیاز)
• قدرت انطباق با محیط (حداکثر ۳۵ امتیاز برای عواملی شامل سابقه کار همسر، زبان انگلیسی همسر، سابقه کشاورزی)
• تمکن مالی در ایجاد بیزنس به مبلغ حداقل ۱۵۰ هزار دلار
ویزای کار دو ساله خواهد بود و متقاضی متعهد است در فاصله دو سال از تاریخ اخذ ویزای کار، در جزیره حداقل برای مدت ۱۲ ماه اقامت داشته باشد و بیزنس خود را اداره کند.

مراحل:

• ابراز علاقه مندی برای کارآفرینی در مانیتوبا یا نوا اسکوشیا
• دعوت به ارسال تقاضانامه
• تایید کاندید شدن

برنامه های کارآفرینی پرنس ادوارد و نیوبرانزویک ویژگی های خاصی دارند که به شرح زیر می باشد :

1- اعطای ویزای کانادا از نوع اقامت دائم
2- شرایط سرمایه گذاری برگشت پذیر و با میزان به مراتب کمتر از استان هایی همچون بریتیش کلمبیا (ونکوور) یا انتاریو (تورنتو)
3- عدم نیاز به انجام سرمایه گذاری تا قبل از ورود به کانادا (۶ تا ۱۲ ماه پس از ورود به کانادا فرصت برای انجام سرمایه گذاری ارائه می شود)
4- درصد قبولی بسیار بالا
5- شرایط برگشت هزینه ها در صورت عدم پذیرش متقاضی
6- سرعت بسیار بالای پردازش کامل پرونده ها و اعلام نتیجه بررسی در مرحله استانی (۶ تا ۱۲ ماه)

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی در کبک

طرح کارآفرینی کبک برای صاحبان و مدیران واجد شرایط کسب و کار، فرصت اخذ ویزای اقامت دائم کانادا را فراهم می کند و آنها را قادر می سازد تا بتوانند به طور موثر، بیزنسی در حوزه ی کشاورزی، تجاری یا صنعتی در کبک ایجاد یا راه اندازی نمایند.

شرایط کارآفرینی کبک

همه ی کارآفرینان کبک قبل از پذیرش باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

1- مقصد مورد نظرشان برای اقامت در کانادا استان کبک باشد.
2- مالکیت حداقل 300 هزار دلار دارایی خالص که توسط خود متقاضی یا همسرش (به شرطی که همسر نیز همراه متقاضی باشد) از راه قانونی بدست آمده باشد.
3- داشتن حداقل 2 سال سابقه مدیریتی تمام وقت داوطلب (از جمله برنامه ریزی، نظارت و کنترل منابع مالی و انسانی یا فیزیکی)، در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجاری یا صنعتی و یا سابقه ی مدیریتی در یک سازمان دولتی یا بین المللی)، طی 5 سال قبل از ارائه درخواست.
4- ارائه آزمایشات پزشکی و بررسی عدم سوء پیشینه
5- علاقه مندان کارآفرینی در کبک، باید یک بیزینس پلن تجاری ارائه نمایند. این بیزینس پلن، فاکتور اصلی در ارزیابی درخواست ها می‌باشد. دولت کبک اظهار دارد، داوطلبین کارآفرینی که ارزیابی اولیه ی درخواست خود را با موفقیت پشت سر بگذارند، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

متقاضی باید:

1 – با موفقیت، کسب و کاری در حوزه ی کشاورزی، تجاری یا صنعتی در استان کبک راه اندازی نماید؛
2 – مالکیت حداقل 25 درصد سهم از سرمایه ی بیزینس با حداقل ارزش 100 هزار دلار را در اختیار داشته باشند.
3 – یک فرد از ساکنان کبک (به غیر از کارآفرین یا اعضای خانواده ی همراه با او) را با حداقل 30 ساعت کار در هفته، در بیزینس خود استخدام نماید (توجه: کارآفرینان حوزه کشاورزی مستلزم این تعهد نیستند) و به طور فعالانه در مدیریت کسب و کار مشارکت داشته باشد.
4-پس از ورود به کانادا، متقاضیان موفق کارآفرینی کبک باید در طول سه سال بعد از اخذ اقامت دائم، حداقل به مدت یکسال از شرایط خاصی پیروی کنند.

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی در ساسکاچوان

برنامه ی کارآفرینی ساسکچوان از زیرمجموعه ی برنامه های استانی ساسکچوان (SINP) است که به متقاضیان این امکان را می دهد که کسب و کار خود را راه اندازی کنند و یا با یکی از کسب و کارهای موجود در استان، شراکت کنند و در مدیریت آن مشارکت فعالانه داشته باشند. این زیرگروه برای جذب استعدادهای کارآفرینی به استان ساسکاچوان طراحی شده است. داوطلبین علاقه مند به مالکیت و اداره ی فعال یک کسب و کار، باید یک درخواست EOI ارائه کنند.
این برنامه ویژه متقاضیانی است که می خواهند استعداد مدیریتی و سرمایه خود را صرف کسب و کار در استان ساسکاچوان کنند.

 

فاکتورهای گزینش

متقاضیان به منظور واجد شرایط بودن برای درخواست تحت این برنامه به عنوان یک کارآفرین، باید شرایط زیر را دارا باشند:

• حداقل ارزش خالص 500 هزار دلار کانادا
• حداقل سه سال سابقه در زمینه مدیریت کسب و کار مرتبط یا کارآفرینی
در صورتی که متقاضی توسط طبقه بندی کارآفرینی برنامه SINP مورد تایید قرار گرفت، برای اخذ ویزای اقامت دائم باید شرایط زیر را داشته باشد:
• سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار کانادا در شهرهای رجینا و ساسکاتون یا حداقل 200 هزار دلار کانادا در تمامی مناطق دیگر ساسکاچوان
• ایجاد کسب و کاری که در صورت امکان با شرایط فهرست شده در شبکه نقطه ای طبقه بندی کارآفرینی هم سو باشد
• مالکیت حداقل یک سوم ( 33 %) دارایی کسب و کار در استان ساسکاچوان یا سرمایه گذاری کلی حداقل 1 میلیون دلار کانادا
• مشارکت پویا و مستمر در مدیریت روزانه و رهبری کسب و کار
• در صورت ایجاد یک کسب و کار جدید در رجینا یا ساسکاتون، ایجاد دو فرصت شغلی برای کانادایی ها یا مقیمان دائم استان ساسکاچوان ( به غیر از افراد خانواده)

 

فرآیند:

1- ارسال آنلاین نامه ابراز تمایل برای مشارکت (EOI)
2- متقاضیانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند برای ارسال درخواست به برنامه SINP در کنار طرح ایجاد کسب و کار دعوت می شوند
3- ارزیابی ارزش خالص و نحوه جمع آوری دارایی خالص متقاضی توسط یک سرویس دهنده مالی شخص ثالث مورد تائید قرار میگیرد.
4- برای متقاضیانی که در مرحله تاییدیه قبول شوند نامه قبولی صادر می شود. این نامه به معنای پشتیبانی از درخواست متقاضی برای یک مجوز کاری موقت فدرال دو ساله است.
5- درخواست برای مجوز کاری در دفتر ویزای کشور مبدا متقاضی
6- توسعه کسب و کار وقتی متقاضی وارد ساسکاچوان می شود، او باید بر طبق توضیحات ارائه شده در طرح ایجاد کسب و کار، یک کسب و کار ایجاد کند.
7- صدور گواهی مهاجرت با پیشرفت قابل توجه در توسعه کاردر پایان دو سال یا حتی قبل از آن
8- ارسال یک درخواست مجزا برای دولت کانادا جهت اخذ ویزای اقامت دائم
9- بررسی های پزشکی و امنیتی و صدور ویزای اقامت دائمی

شرایط:

• داشتن ارزش دارایی بیش از 500 هزار دلار کانادا
• سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار از دارایی شخصی در رجاینا یا ساسکاتون و استخدام حداقل دو کانادایی
• سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار خارج از ساسکاتون رجاینا + دلار 2،500 (Processing fee)
توضیحات: این روش سرمایه گذاری مستقیما منجر به اقامت دائم نخواهد شد. بلکه شما بعد از ورود به کانادا با ویزای کار 6ماه از دولت ساسکاچوان درخواست کاندید شدن می نمایید.

 

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در کشور کانادا

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کار آفرینی در منیتوبا

برنامه انتخابی استان منیتوبا – MPNP ، برای کارآفرینان و سرمایه گذارانی که علاقه مند هستند در این استان سرمایه گذاری نمایند، برنامه جذب مهاجر استانی مانیتوبا ویژه کسب و کار جدید استان، در قالب برنامه Business Investor Stream را ارائه نموده است. این امکان را برای این استان فراهم می کند تا مدیران و تاجران و یا مزرعه داران واجد شرایط از سراسر دنیا که قصد و توانایی مهاجرت به مانیتوبا و ایجاد یا خرید کسب و کار، یا ایجاد یک کسب و کار کشاورزی و یا شراکت در یک کسب و کار موجود در این استان را دارند، جذب کند.

1-مسیر تجاری (Entrepreneur Pathway)

متقاضیان برنامه مهاجرتی BIS (برنامه سرمایه گذاری تجاری مانیتوبا) باید شرایط زیر را داشته باشند:

• داشتن حداقل دارایی خالص شخصی 500 هزار دلار
• داشتن حداقل سه سال سابقه در مدیریت یا مالکیت یک کسب و کار موفق یا حداقل سه سال تجربه در سطح مدیر ارشد سطح اجرایی یک کسب و کار
• حداقل سطح زبان CLB 5 (آیلتس حدود 5)
• حداقل دیپلم دبیرستان
• بدست آوردن حداقل امتیاز در جدول امتیازی استان
متقاصیان پدیرفته شده با ویزای کار 2 ساله وارد استان منیتوبا خواهند شد و متعهد خواهند شد که یک بیزنس در این استان راه اندازی کنند. حداقل میزان سرمایه گذاری در بیزنس کانادایی اگر در شهر وینی پک باشد 250 هزار دلار و در غیر این صورت 150 هزار دلار میباشد.

2-مسیر کشاورزی (Farm Investor Pathway)

متقاضیان برنامه مهاجرتی BIS (برنامه سرمایه گذاری تجاری مانیتوبا) در مسیر کشاورزی باید شرایط زیر را داشته باشند:

• داشتن حداقل دارایی خالص شخصی 500 هزار دلار
• داشتن حداقل سه سال سابقه در مالکیت و مدیریت مزرعه
• حداقل سطح زبان برای انجام مصاحبه (مدرک آیلتس اجباری نیست)
• بدست آوردن حداقل امتیاز در جدول امتیازی استان
متقاضیان پذیرفته شده با ویزای کار 2 ساله وارد استان منیتوبا خواهند شد و متعهد خواهند شد که یک بیزنس کشاورزی در مناطق غیر شهری در این استان راه اندازی کنند. حداقل میزان سرمایه گذاری 300هزار دلار میباشد.

مراحل:

1- انجام سفر تحقیقاتی و تهیه و تنظیم بیزنس پلن
2- ارسال بیزنس پلن و اطلاعات اولیه متقاضی
3- از متقاضیانی که دارای امتیاز بوده و بیزنس پلن آنها مورد تایید قرارگرفته، برای ارسال درخواست برای برنامه جذب مهاجر کسب و کار استانی مانیتوبا دعوت به عمل می آید.
4- ارزیابی استانی کل مدارک متقاضی
5- ارسال مدارک و گزارش تایید ارزیابی استانی برای بررسی نهایی
6- اقدام برای ویزای کار 2 ساله
7- راه اندازی بیزنس
8- ارسال یک درخواست مجزا به دولت کانادا جهت اخذ ویزای اقامت دائم
9- بررسی های پزشکی و امنیتی و صدور ویزای اقامت دائم
توضیحات: این روش سرمایه گذاری مستقیما منجر به اقامت دائم نخواهد شد بلکه شما بعد از ورود به کانادا با ویزای کار 2ساله، از دولت مانیتوبا و نوا اسکوشا درخواست کاندید شدن می‌کنید.

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کار آفرینی در انتاریو

برنامه کارآفرینی استان انتاریو برنامه ای برای کارآفرینان خارج از کانادا که علاقه مند به راه اندازی یک کسب و کار جدید یا خرید یک کسب و کار موجود در Ontario هستند، بسیار مناسب می باشد. یک فرد کارآفرین (حداکثر با یک شریک تجاری خارجی) این امکان را دارد که پس از تأسیس کار خود در انتاریو، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد. اگر شما برای این برنامه انتخاب شوید، مرحله بعدی IRCC خواهد بود. آنها تصمیم نهایی را در مورد اینکه چه کسی اقامت دائم دریافت کند را می گیرند.

برای متقاضیان کارآفرینی انتاریو، پس از توافق برای تاسیس بیزینس در انتاریو مجوز کار موقت دریافت می شود. اگر مباحث مرتبط با سرمایه گذاری و ایجاد شغل در این توافق نامه درج شود، متقاضیان کارآفرینی می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. بدین ترتیب بایستی با توجه به سیستم EOI یا علاقه مندی، برای اقامت دائم اقدام نمایند. برای ابراز علاقه مندی یا سیستم EOI بایستی شرایط زیر توسط متقاضیان رعایت شود.

• سابقه کاری به عنوان مدیر ارشد یا صاحب کسب و کار طی مدت 2 سال از 5 سال گذشته
• در صورت وجود سابقه کار در هر دو مورد عنوان شده، هنگام ثبت EOI بایستی یک مورد را انتخاب نمایید.
• وجود میزان حداقل دارایی خالص با توجه به منطقه کسب و کار با توجه به جدول زیر:

کسب و کار واقعی در تورنتو بزرگ یا GTA 800 هزار دلار
کسب و کار های خارج از GTA 400 هزار دلار
کسب و کار حوزه ICT فناوری اطلاعات 400 هزار دلار

سرمایه گذاری شخصی برای َبیزینس در GTA 600 هزار دلار
سرمایه گذاری شخصی برای َ بیزینس های خارج از GTA 200 هزار دلار
سرمایه گذاری شخصی برای َحوزه فناوری اطلاعات ICT 200 هزار دلار

 

• وجود مالکیت یک سوم از سهام شرکت
• ایجاد دو شغل دائم برای شهروندان یا افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند.
• در صورت خرید بیزینس های موجود در انتاریو بایستی قبل از خرید و ارائه درخواست EOI یک سفر برای تحقیقات بازار به انتاریو داشته باشید.
• فعالیت کسب و کار موجود در انتاریو به عنوان یک بیزینس اکتیو، طی 5 سال گذشته
• عدم مالکیت کسب و کار توسط فردی که از طریق همین برنامه کسب و کار را خریده و یا راه اندازی نموده است.
• علاوه بر حفظ مشاغل موجود بایستی دو شغل تمام وقت به مجموعه کسب وکار اضافه شود. البته این تعداد بسته به موقعیت مکانی داخل یا خارج از منطقه تورونتو بزرگ یا GTA (کلان شهر تورنتو) دارد.
• رعایت میزان دستمزد های فعلی و حداقل دستمزد با توجه به قوانین انتاریو

مراحل:

• ارسال EOI
• دعوت به اقدام
• ارائه درخواست در قالب اپلیکیشن فرم
• انجام مصاحبه
• قرارداد
• اخذ ویزای کاری موقت
• تاسیس کسب و کار
• درخواست برای روند اقامت دائم

مطالب مفید
کارت آبی آلمان

کارت آبی آلمان

کارت آبی آلمان به نوعی اجازه کار و زندگی در کشور های اتحادیه اروپاست به جز انگلستان دانمارک ایرلند اعتبار آن معادل گرین کارت امریکا

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *