مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

خرید بیزینس در کانادا راهی است که رویای مهاجرت به کانادا را برای شما به واقعیت تبدیل می کند. تصور کنید، با خرید بیزینس فعال در کانادا، در کمتر از یک سال به اقامت دائم این کشور دست پیدا می کنید. برای بسیاری از افراد که قصد ایجاد یک تجارت را دارند، درکانادا یک موقعیت مناسب برای شروع یک پروژه تجاری جدید و یا توسعه یک تجارت، موجود است. برنامه Owner Operator یکی از مسیرهای مهاجرتی تجاری با استفاده از خرید بیزینس موجود در کاناداست. این مسیر در واقع یکی از انواع مجوز کار(ورک پرمیت) در کانادا به حساب می آید.

دریافت اجازه کار در کانادا در حالت عادی سخت و پیچیده است و نیاز به جاب آفر و تاییدیه از سازمان کار و امور اجتماعی کانادا دارد. در این روش فرد متقاضی نیازی به پیشنهاد کاری ندارد چرا که خود صاحب و گرداننده کسب و کار، در کاناداست.
خرید بیزینس آماده در کانادا شرایطی را برای شما فراهم می کند که با سرمایه ای نه چندان زیاد، فرصت زندگی در کشوری توسعه یافته، زیبا و امن را برای خود و خانواده تان فراهم کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

 

ویزای کار با راه اندازی یا خرید بیزینس

ویزای کار کانادا از طریق خرید یا راه اندازی بیزینس به این معناست که می توانید به راحتی مالک بیزینس خود باشید و به کشور کانادا مهاجرت کنید. اما منظور ما از مالک بیزینس بودن چیست؟ زمانی که بتوانید صاحب یک کسب و کار یا واحد تجاری در کشور کانادا شوید، مالک بیزینس خواهید بود.

 

این روش تجاری برای مهاجرت سرمایه داران به کانادا مناسب است زیرا:

• بزرگترین بخش از هزینه، مربوط به خرید کسب وکار در کاناداست.
• با راه اندازی کسب و کار می توان بلافاصله از آن درآمد کسب نمود.
• محدودیت استانی و یا منطقه ای برای این برنامه وجود ندارد.
• حداقل دارایی و میزان سرمایه در این برنامه متفاوت است.

 

این کسب و کار و بیزینس می تواند به هر گونه ای باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که Owner Operator ها یا همان مالکان بیزینس، صاحبان شرکت هایی هستند که کارمندان شان کمتر از ده نفر می باشند و خودشان به عنوان مدیر آن کسب و کار هستند.
برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، شاید امن ترین روش مهاجرت می‌تواند خرید بیزینس باشد که این کار در دو مرحله انجام می گیرد.
در مرحله اول اجازه کار موقت تحت قوانین دولت فدرال برای شهر گرفته خواهد شد. بر اساس این سیاست دولت فدرال، سرمایه گذار خارجی اگر بخش عمده‌ای از یک تجارت سودآور در کانادا را خریداری نماید، می تواند اجازه کار موقت دریافت کند. بعد از آن باید اداره کار کشور کانادا را متقاعد کند که حضور وی برای اداره این بیزینس ضروری و واجب است، تنها در این صورت نامه ای تحت عنوان LIMA به شما داده می شود. بعد از این مرحله باید درخواست ویزای کار بدهید و در صورت داشتن شرایط لازم، ویزای شما صادر خواهد شد. پروسه دریافت ویزای کار از این طریق حدود ۶ ماه به طول می‌انجامد. طبق قوانین کانادا، به این افراد تحت عنوان گرداننده بیزینس، اقامت موقت تعلق می گیرد که در مراحل بعدی به روش‌های متعددی از برنامه‌های مهاجرت، می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند.

 

مزایای خرید بیزینس فعال در کانادا

• با خرید بیزنس و راه‌اندازی کسب و کار، بلافاصله می‌توانید کسب درآمد داشته باشید.
• در این روش محدودیت استانی یا منطقه‌ای وجود ندارد.
• شما مالک بیزنس هستید و دیگر نیازی به جاب آفر ندارید.
• همسر شما اجازه کار و تحصیل در کشور کانادا را خواهد داشت. بدین معنا که همسر متقاضی نیز ویزای کار دریافت می کند و می تواند در کشور کانادا برای هر کارفرمای کانادایی کار کند. اما لازم به ذکر است که خود فرد که در واقع صاحب و مالک بیزینس در کانادا است، تنها می تواند برای همان بیزینس کار کند و اجازه کار در دیگر واحد های تجاری را ندارد.
• می‌توانید برای خودتان و اعضای خانواده‌ به مدت ۲ سال ویزای کار در کانادا دریافت کنید.
• برای فرزندان زیر ۱۸ سال شما، تحصیل رایگان خواهد بود و آنها می توانند از مزایای آموزشی استاندارد و بین المللی بهره ببرند و امکان دریافت ویزای تحصیلی و کار برای فرزندان زیر ۲۲ سال نیز فراهم است.
• پس از حدود ۱ سال می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید.
• می‌توانید اقامت دائم کانادا را بدون پرداخت هیچگونه ودیعه‌ای دریافت کنید.
• نیازی به ارائه مدرک زبان در ابتدای کار نیست و می‌توانید در مدت یک سال مدرک آیلتس خود را دریافت کرده و ارائه دهید.
از طرفی برنامه های سرمایه گذاری استانی در کشور کانادا محدودیت دارند، به همین دلیل است که روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چندان مورد استقبال سرمایه گذاران بین المللی قرار نگرفته است. اما اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا روشی است که شما می توانید به واسطه آن به راحتی به کانادا مهاجرت کنید و از مزایای بی نظیر کار و زندگی در این کشور نهایت استفاده را ببرید.

 

شرایط مورد نیاز برای خرید بیزینس در کانادا

توصیه می شود اگر می خواهید شرایط خرید بیزینس در کانادا را داشته باشید، موارد زیر را حتما رعایت کنید:

• اول از همه دارایی اعم از نقدی و غیر نقدی به قیمت 1 میلیون دلار را با اسناد و مدارک معتبر اثبات کنید. علاوه بر آن حداقل 300 هزار دلار برای این کار به صورت نقدی داشته باشید، چرا که باید هزینه خرید بیزینس در کانادا را پرداخت کنید.
• داشتن سابقه مدیریتی حداقل 3 سال هم از ضروریات خرید بیزینس در کانادا می باشد.
• مهارت زبان و داشتن تسلط کافی روی زبان فرانسه یا انگلیسی هم موضوع مهمی است که به عنوان مالک یک کسب و کار، می بایست از مهارت کافی در آن برخوردار بوده و حداقل نمره مدرک آیلتس 5/5 را کسب کرده باشید.
• می بایست حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشید.
برنامه کاری یا بیزنس پلن (Business Plan) ارائه کنید. برای اخذ مجوز کارافرینی و دریافت اقامت ، متقاضی باید یک طرح تجاری ارائه دهد و بتواند دولت کانادا را متقاعد کند که طرح تجاری برای توسعه اقتصاد کانادا برنامه ریزی شده و به رشد اقتصادی این کشور کمک خواهد کرد. در طرح تجاری باید اهداف ، استراتژی و بودجه پیش بینی شده بازار مرتبط و همچنین سود پیش بینی شده به طور مفصل ذکر شود.
• قبل از خرید بیزنس از محل کسب و کار بازدید داشته باشید. می‌توانید با داشتن ویزای ویزیتوری وارد خاک کانادا شده و برای بازدید از بیزنس‌ها اقدام نمایید. جالب است بدانید که این کار منجر به کسب امتیاز برای شما خواهد شد.
• تمکن مالی کافی برای پرداخت حقوق کارمندان به مدت حداقل یک سال را دارا باشید.
• حداقل ۵۱ درصد از یک بیزنس یا کل آن را خریداری کنید. البته می‌توانید کسب و کار خودتان را هم راه‌اندازی کنید.
• بیزنس شما می بایست برای دولت و کشور کانادا منافع اقتصادی، تولیدی و یا فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.
• تأییدیه دولت کانادا یا LIMA را برای صدور مجوز کار دریافت کنید. در روش خرید بیزنس در کانادا، ارزیابی فرآیند LIMA حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد.
فراموش نکنید که اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس کانادا، به این صورت است که پنجاه درصد سهام تان را بیشتر نمی توانید واگذار کنید و همانطور که گفتیم بعد از خرید یک بیزینس فعال در کانادا، می بایست نامه برعهده گیری آن بیزینس را از اداره کار کانادا هم دریافت کنید. اینجا است که شرایط بالا، اهمیت پیدا می کند.

 

بیزینس هایی قابل خریداری

فهرست مشخصی از بیزینس های قابل خریداری وجود ندارد و قاعده خاصی هم در این امر یافت نمی شود. در صورتی که یک بیزینس در کانادا فعال باشد، خواه شرکت، خواه مغازه و یا رستوران، شما در صورت تمایل و امکان می توانید اقدام به خرید سهام آن نمایید.
قیمت بیزینس ها بستگی به شرایط سود دهی و پیشرفت و یا گستردگی آن دارند. همچنین محصولات در اختیار سهام آن بیزینس نیز در قیمت آن دخیل هستند، اما نکته مهمی در اینجا به وجود می آید که شاید ذهن بسیاری از شما را درگیر خود کرده باشد.
موضوع فروش نیز دلایل بسیار و در عین حال مختلفی می تواند داشته باشد، اما مهمترین آن ها بدون شک همین موضوع سود دهی است که قطعا دچار مشکل است وگرنه احتمال فروش آن بیزینس بسیار پایین می باشد. شاید مالک قبلی در به سود رساندن بیزینس ناتوان بوده و شما بتوانید آن بیزینس را احیا نمایید. (به دلایل مختلف مثلا داشتن تجربه کاری مرتبط و یا سرمایه گذاری و بیزینس پلن قویتر)

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

 

منبع یافتن بیزینس های قابل خریداری

منابع مختلفی برای یافتن بیزینس های قابل فروش وجود دارند که متناسب با سبک زندگی شما متغیرند. مثلا شما می توانید در روزنامه ها و یا مجلات، آگهی های مختلف را مشاهده کنید یا اینکه از طریق دلالان بیزینس مورد نظرتان را بیابید. در مجموع این فرآیند، نیازمند تحقیق بسیار برای یافتن و جزییات بیزینس می باشد. اما مانند بسیاری دیگر از فرآیند ها قطعا اینترنت بهترین منبع برای یافتن بیزینس در کانادا می باشد.

وب سایت های زیادی همچون buysell.com هستند که از طریق آن ها می توانید بیزینس های بسیاری را یافته و برای خرید انتخاب کنید. شما می‌توانید به کمک این سایت‌ها در بین موارد جستجو کرده و آگهی‌هایی که با شرایط شما مطابقت دارند را انتخاب کنید. البته باید تأکید کرد که این سایت‌ها همگی رسمی و معتبر نیستند و در پروسه خرید بیزینس در کانادا، تنها تا مرحله یافتن موارد به شما کمک می‌کنند. پس از یافتن مورد مناسب برای خرید بیزینس در کانادا از طریق این سایت‌ها، می‌توانید با صاحب کسب‌وکار ارتباط برقرار کنید و با مشورت مشاوران حقوقی، وکلا و افراد با تجربه، خرید بیزینس را نهایی کنید.
بعد از خرید و مدیریت بیزینس در کانادا، شما نیازمند تعدادی کارمند کانادایی نیز خواهید بود.

 

قیمت خرید بیزینس ‌های مختلف در کانادا

وقتی قصد شروع یک کسب ‌وکار را داشته باشید، معمولا اولین گام بخاطر تردیدها و سردرگمی در مورد یک انتخاب خوب، سخت‌ترین گام است. خرید بیزینس در کانادا بدون داشتن اطلاعات کافی اصلاً ساده نیست. قیمت، تنها بخشی از اطلاعات مورد نیاز است و در واقع شما می بایست اطلاعات دقیقی در مورد شرایط محاسبه قیمت‌ها و پروسه‌های حقوقی خرید داشته باشید، اینکه بیزینس بدهی، فرار مالیاتی، نقض قوانین و شکایتی نداشته باشد و اینکه راه درستی برای دریافت اقامت، همراه با خرید بیزینس انتخاب شود، از اصلی ترین نگرانی ها است.

از سوی دیگر امکان دریافت وام برای واحدهای تجاری در کانادا کار راحتی نیست و حتی شهروندان کانادایی نیز به سختی این وام را دریافت می‌کنند. برای دریافت وام تجاری باید یک طرح توجیهی یا بیزنس پلن حرفه‌ای ارائه کنید تا بانک درخواست شما را بررسی کند. مبلغ وامی که می‌توان برای واحد‌های تجاری دریافت نمود، چیزی حدود ۶۵ درصد از مبلغ کل سرمایه است.

 

بیزنس های واجد شرایط برای مهاجرت به ساسکاچوان:

• متل در ساسکاچوان با ۲۲ اتاق، رستوران و بار به همراه یک سوئیت بری اقامت مالک برای فروش به قیمت ۴۰۰.۰۰۰ دلار کانادا.
• هتلی در ساسکاتون مرکز استان ساسکاچوان با ۳۷ اتاق ، رستورانی بزرگ، به قیمت ۹۹۰.۰۰۰ دلار کانادا.
• متل در ساسکاچوان با ۶ اتاق، رستوران و بار به قیمت ۲۵۰.۰۰۰ دلار کانادا
• کافی شاپ از یک فرنچایز در ساسکاتون۳۹۹.۰۰۰ دلار کانادا
• رستوران و بار در ساسکاتون به قیمت ۳۵۰.۰۰۰ دلار کانادا
• ۸۲ هکتار زمین کشاورزی فعال با یک خانه ۳ اتاق خوابه، در ساسکاچوان، به قیمت ۷۵۲.۰۰۰ دلار کانادا
بیزنس های واجد شرایط برای مهاجرت به مانیتوبا:
• کارخانه تولید و توزیع اب معدنی در مانیتوبا به قیمت ۲۸۰.۰۰۰ دلار کانادا
• رستوران فست فود در مانیتوبا ، فقط بیزنس بدون ملک به قیمت ۱۳۰.۰۰۰ دلار کانادا
• نانوایی و شیرینی پزی در مانیتوبا به همراه ملک، ۵۰۰.۰۰۰ دلار کانادا
• پمپ بنزین و سوپر مارکت در یک ساعتی جنوب وینیپگ در مانیتوبا ۷۳۹.۰۰۰ دلار با ملک
• رستوران در وینیپگ فقط بیزنس به قیمت ۱۵۰.۰۰۰ دلار
• یک مجموعه کشاورزی و دام پروری به وسعت ۷۲ هکتاردر هانور مانیتوبا شامل ۳۰ هکتار تاسیسات دام پروری با گنجایش ۱۰۰۰ راس گاو و گوسفند به قیمت ۲۵۹.۰۰۰ دلار
• پمپ بنزین و سوپر مارکت درچمبرلین مانیتوبا به قیمت ۴۰۰.۰۰۰دلار کانادا

 

بیزنس های واجد شرایط برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا:

• خانه مراقبت از سالمندان واقع در ونکوور ایلند با ۸۰۰۰ اسکور فیت زیر بنا در زمینی به وسعت حدود ۸۰۰۰ متر مربع به قیمت ۱.۹۰۰.۰۰۰ دلار کانادا
• خانه مراقبت ازسالمندان واقع در کارن بروک بیسی با۴۰۰۰ متر زیر بنا به قیمت ۴۹۵.۰۰۰ دلار کانادا
• زمین کشاورزی به مساحت ۲۰ هکتار حدود ۸۰.۰۰۰ متر مربع در سالمون ارم بی سی به قیمت ۱۹۹.۰۰۰ دلار کانادا
• زمین کشاورزی به مساحت ۳ هکتار معادل ۱۲۰۰۰ متر مربع در ریورفرانت بی سی به قیمت۱۲۹.۰۰۰ دلار کانادا

 

داروخانه؛ در شرایط کرونا گزینه‌ای کم‌ریسک برای خرید بیزینس در کانادا با توجه به وضعیت کرونا، یکی از بهترین و کم‌ریسک‌ترین بیزینس‌ها برای خرید، داروخانه است. اگر یک داروخانه را برای خرید بیزینس در کانادا مد نظر دارید، باید برخی نکات خاص را مد نظر داشته باشید. قبل از هر چیز باید بدانید که کانادا و نظام درمان این کشور، مانند هر کشور دیگری قوانین خاصی در مورد داروخانه‌ها دارد و برای خرید و تملیک یک داروخانه باید شرایط خاصی رعایت شود. هرچند پرداختن به تمام این شرایط ممکن نیست اما در مجموع می‌توان گفت حضور داروسازان و افراد متخصص در نقش کارمند الزامی است. همین موضوع باعث می‌شود تا قدری هزینه دستمزد کارمندان داروخانه بالاتر از سایر کسب‌وکارها باشد. قیمت خرید داروخانه در کانادا از حدود 100 هزار دلار آغاز شده و تا 900 هزار دلار نیز می‌رسد. در یک نگاه کلی با سرمایه حدودی 600 هزار دلار می‌توان یک داروخانه مجهز و مناسب با موقعیتی خوب را خریداری کرد.

خرید خشکشویی در کانادا؛ گزینه‌ای مقرون به صرفه

خشکشویی‌ها که در کانادا از آن‌ها تحت عنوان (Dry Cleaner) یاد می‌شود، درآمد خوبی دارند و این باعث شده تا افراد زیادی برای خرید بیزینس در کانادا به سراغ آن‌ها بروند. در مورد خشکشویی‎‌ها شما ابتکار عمل بیشتری دارید و معمولاً می‌توان با خرید یک خشکشویی قدیمی، خارج از رقابت و بدون ملزومات کافی کار خود را شروع کنید. در صورت خرید بیزینسی با این شرایط، می‌توانید با انجام مجموعه اقداماتی از جمله بروز کردن ملزومات و ماشین‌های خشکشویی، افزایش سرعت کار با افزایش کارمندان، ایجاد خدمات و سرویس‌های جدید برای جذب مشتریان بیشتر و ایجاد خدمات آنلاین، درآمد خود را به‌ طور چشمگیری افزایش دهید. قیمت خرید خشکشویی به طور میانگین بین 100 تا 200 هزار دلار است. به طور مثال در حال حاضر می‌توان با پرداخت 49 هزار دلار، یک خشکشویی کوچک در استان آلبرتا، 178 هزار دلار، یک خشکشویی مناسب در بریتیش کلمبیا و پرداخت 460 هزار دلار، یک خشکشویی بسیار بزرگ، مجهز و خوشنام را در استان آلبرتا خریداری کرد.

 

خرید شرکت بازاریابی و تبلیغات در کانادا

خرید بیزینسی با این عنوان و ماهیت، اصلاً کار ساده‌ای نیست و به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در این مورد حتماً با شخص با تجربه و مطلع، مشورت نمایید. علت این موضوع، پیچیدگی محاسبه میزان ارزش واقعی کسب و کار است. معمولاً برای محاسبه میزان ارزش خرید بیزینسی با این ماهیت، فرمول‌های مختلفی وجود دارد و خریداران ممکن است در این مورد سردرگم شوند. در مجموع بدون پرداختن به این فرمول‌ها (به علت پیچیدگی و گستردگی) می‌توان برخی از اعداد میانگین در این مورد را گفت. میانگین قیمت 10 شرکت برتر این حوزه که در حال حاضر در لیست فروش قرار دارند، حدود 1میلیون و 500 هزار دلار است. میانگین قیمت 10 شرکت ارزان‌قیمت این حوزه که در حال حاضر در لیست فروش قرار دارند 75 هزار دلار است. همانطور که می‌بینید در این عرصه، بازه قیمت‌ها بسیار گسترده است و همین انتخاب را بسیار سخت‌تر می‌کند.

 

پمپ بنزین و مراکز فروش سوخت؛ گزینه‌ای گران‌قیمت اما ارزشمند برای خرید بیزینس در کانادا

بخاطر تفاوت اساسی سیستم فروش سوخت و بنزین در این کشور، ساختار پمپ بنزین‌ها نیز در کانادا متفاوت با کشور ایران است. در این کشور معمولاً پمپ بنزین‌ها در نقش مراکز خدمات رفاهی ظاهر شده و در کنار فروش سوخت، عملاً یک فروشگاه کوچک یا رستوران نیز دارند. هم متغیر بودن قیمت سوخت و آزادی در تعیین نرخ‌ها و هم برقراری مرکز فروش در کنار این قسم پمپ بنزین‌ها، این مورد از کسب‌ وکارها به گزینه ایده‌آلی برای خرید بیزینس در کانادا تبدیل می شوند. البته باید در نظر داشت که عموماً قیمت خرید چنین مراکزی بالاست. به طور مثال در حال حاضر 6 مورد در کانادا، در لیست فروش قرار دارند که مشخصات آن‌ها به شرح زیر است:

* پمپ بنزین مارک‌دار (دارای فرانشیز فروش سوخت) در ناحیه بلویل استان انتاریو: 6.2 میلیون دلار
* پمپ بنزین در استان ساسکچوان: حداقل 5 میلیون دلار
* پمپ بنزین با راندمان کاری بالا در غرب تورنتو: 3.7 میلیون دلار
* پمپ بنزین در شهر کالدن استان بریتیش کلمبیا: 3.1 میلیون دلار
* پمپ بنزین برند اسو (Esso) در استان انتاریو: 3 میلیون دلار
* پمپ بنزین در استان بریتیش کلمبیا: 2.5 میلیون دلار
همانطور که از مطالعه این لیست مشخص است، قیمت خرید بیزینسی با این ماهیت، قطعاً بالاست اما باید در نظر داشت که صرفه مالی بسیار بالایی دارند.

 

فروشگاه و طراحی پوشاک و مد در کانادا

پوشاک و مد نیز از آن دسته صنایعی هستند که بسیار دیر نسبت به رکودها و بحران‌های اقتصادی واکنش نشان داده و به مشکل برمی‌خورند. این دست تولیدی‌ها و فروشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در کانادا نیز وضعیت مطلوبی دارند و گزینه خوبی برای خرید بیزینس در کانادا هستند. اما در مورد خرید مراکز صنعتی، طراحی و تولیدی پوشاک نیز شاهد انتخاب‌های متغیری هستیم و همین موضوع نیاز به تجربه و دانش کافی را تشدید می نماید.

در کنار یک وکیل توانمند و یک فرد با تجربه در بازار کار کانادا، لازم است تا حتماً شخصی توانا در صنعت مد و پوشاک کانادا را نیز در کنار خود داشته باشید. قیمت‌ها برای خرید بیزینسی با این ماهیت، از حدود 25 هزار دلار آغاز شده و ممکن است تا بیش از 600 هزار دلار نیز برسد. به طور مثال موردی که 30 هزار دلار قیمت دارد، در حد یک خیاطی ساده برای تولید لباس‌های دست‌بافت است و موردی که 600 هزار دلار قیمت دارد، یک کسب‌وکار گسترده تولید پوشاک با بیش از 30 سال سابقه حضور در این بازار است. اینکه کدام‌یک را انتخاب کنید به بودجه و سیاست‌های اقتصادی شما مرتبط است. در مجموع می‌توان گفت میانگین قیمت برای خرید بیزینسی در حیطه مد و پوشاک حدود 350 الی 450 هزار دلار است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

 

خرید کافه در کانادا؛ گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید بیزینس در کانادا

نیازی به توضیح نیست که کافه‌ها در دنیای مدرن و هنجارهای اجتماعی بشر امروز، تا چه حد نقش مهمی دارد و تا چه حد برای عامه مردم اهمیت دارند. در کانادا نیز کافه‌ها رونق زیادی دارند و مردم از اقشار مختلفی با اهداف و انگیزه‌های مختلفی به کافه می‌روند. اگر قرار است یک کافه را برای خرید بیزینس در کانادا انتخاب کنید، باید چند نکته را در مورد قیمت آن در نظر داشته باشید:

* دقت به گردش مالی تا حد زیادی به تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند. مهم است صاحب پیشین کافه مطابق اسناد واضحی به شما نشان دهد درآمد سالانه کافه چگونه بوده است. این بر قیمت کافه و تصمیم شما برای خرید بیزینس تأثیر مستقیمی دارد.
* موقعیت کافه نیز اهمیت زیادی دارد. هر قدر کافه در محیط پر رفت‌وآمدتری باشد و محیط اطراف آن شلوغی و رونق بیشتری داشته باشد، ارزش آن نیز بالاتر خواهد رفت.
* سایز کافه از نظر بنا و محیط خدمات حتما بر قیمت آن تأثیر دارد.
* دکور کافه و قیمت مبلمان کافه را باید در نظر داشت.
* تجهیزات آشپزخانه و سطح حرفه‌ای بودن آن‌ها، بر قیمت نهایی بیزینس تأثیر دارد.

اما در مورد میانگین قیمت خرید بیزینس در کانادا با چنین ماهیتی می‌توان گفت انتخاب‌های بسیار متعددی دارید و این باعث گستردگی بازه قیمت‌ها شده است. به طور مثال می‌توان کار را با یک کافه بیرون‌بر بسیار کوچک شروع کرد که قیمت آن تنها 40 هزار دلار است. یا به سراغ فرانچایز یک برند معتبر کانادایی در کافه‌های زنجیره‌ای رفته و مبلغی بیش از 490 هزار دلار بپردازید. در مجموع میانگین قیمت خرید کافه در کانادا بین 250 هزار تا 350 هزار دلار متغیر است.

 

خرید رستوران در کانادا

خرید رستوران در کانادا، شباهت زیادی به خرید کافه دارد و تقریباً نکات مشترکی را در این خرید باید در نظر گرفت. به دلیل این همانندی و اشتراک زیاد بین پروسه خرید کافه و خرید رستوران و با توجه به ذکر موارد الزامی در بخش پیشین، در این بخش تنها به بررسی قیمت‌ها خواهیم پرداخت. قیمت خرید بیزینسی با این ماهیت در کانادا، متغیرات زیادی دارد. در حال حاضر بیش از 330 رستوران کانادایی در لیست فروش هستند و به‌خاطر شرایط موقتی ناشی از کرونا، می‌توان اغلب آن‌ها را با قیمت مناسبی خریداری کرد. حداقل قیمت برای رستوران‌های کوچک بیرون‌بر از 25 هزار دلار آغاز شده و تا بیش از 5 میلیون دلار، آپشن‌های متنوعی در دسترس هستند. به طور مثال در مورد همین رستوران با قیمت 5 میلیون دلار باید گفت که یک برند معتبر در کانادا بوده و آوازه‌ای در سراسر کانادا دارد. میانگین قیمت‌های این بخش بین 500 هزار تا 1 میلیون دلار است.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *