دوره زبان در کشور هلند

هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپاست، که پایتخت آن آمستردام است. هلند با کشورهایی از جمله آلمان، بلژیک و همچنین بریتانیا همسایه است. نام هلند یاد سرزمین گل های رنگارنگ را در ذهن ها تداعی می کند.
زبان رسمی این کشور هلندی است، که شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب شده و به آلمانی شباهت‌هایی دارد. نکته قابل ملاحظه در ارتباط با مردم این کشور، تسلط آن ها بر زبان انگلیسی است. براساس گزارش اتحادیه اروپا، ۹۴% از مردم هلند قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند. از هر ۱۰ هلندی، ۹ نفر به زبان انگلیسی مسلط هستند. علاوه بر این، بیش از نیمی از جمعیت این کشور به زبان آلمانی نیز کاملاً مسلط اند.

این کشور زیبا و پیشرفته از اعضای اتحادیه اروپا یا همان حوزه شنگن به شمار می رود. همچنین از جمله کشورهایی است، که می توان با اخذ کارت آبی در آنجا زندگی کرد. به دلیل رفاه اجتماعی مناسب و امکان کار کردن در کنار درس خواندن و همچنین اشتغال بعد از اتمام تحصیل، به شدت مورد توجه مهاجران قرار گفته است.

 

دوره زبان در کشور هلند

 

تحصیل در دوره زبان هلندی

جهت آموزش زبان هلندی میتوان شهرهای مختلف آمستردام، هاگ، روتردام، ماستریخت را برگزید. این دوره ها به سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم بندی شده است، که در قالب کلاس های 6 تا 10 نفره به صورت هفتگی برگزار می شود. این دوره ها شامل گرامر، فرهنگ و سنت هلندی و گفتگو به صورت بحث آزاد در نظر گرفته شده است. طول این دوره ها به صورت فشرده بین 10 هفته است، که حدود 50 ساعت می باشد و به صورت عادی در 6 ماه طی می شود. در پایان دوره به افراد مدرک رسمی تعلق میگیرد.

آموزش زبان هلندی برای بسیاری از تجار و بازرگانان حائز اهمیت است. به دلیل گران بودن هزینه مسکن در هلند و سایر کشور های اروپایی، دانشجو بهتر است، که از خوابگاه استفاده کند. گپ تحصیلی و سن متقاضی برای شرکت در این دوره حائز اهمیت نیست و دلیلی برای رد شدن ویزای فرد نمی باشد.

 

دوره زبان انگلیسی در هلند

دوره زبان انگلیسی در هلند سه ماهه است. شروع ترم دوره های زبان انگلیسی در این کشور در هر سال دو بار و در ماه های سپتامبر و مارچ می باشد. هزینه تحصیل در دوره زبان در هلند بسیار مناسب و منطقی می باشد و در حدود ۲ الی ۳ هزار یورو می باشد. نوع ویزای متقاضی تحصیلی است و متقاضی می تواند از مزایای این نوع ویزا در آن کشور بهره مند شود.

 

دوره زبان در کشور هلند

 

متقاضی می تواند در سریع ترین زمان ممکن (حدود ۲ الی ۳ ماه) همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به کشور هلند به عنوان همراه انتقال دهد. در صورت تحصیل در دوره زبان در هلند ، فرزندان متقاضی می توانند در این کشور از مزایای تحصیل رایگان برخوردار شوند. شایان ذکر است که همسر متقاضی نیز در این کشور اجازه کار داشته و حتی می تواند به صورت رایگان به تحصیل بپردازد. فرد متقاضی نیز این اجازه را دارد، که به صورت پاره وقت در این کشور اشتغال به کار داشته باشد. همچنین متقاضی می تواند بعد از گذراندن دوره زبان جهت تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام نماید.

 

اخذ اقامت در کشور هلند

اخذ اقامت در کشور هلند از طریق تحصیل در دوره زبان به این صورت می باشد، که متقاضی پس از اتمام دوره زبان و به دنبال آن اتمام تحصیلات دانشگاهی خود به مدت یکسال فرصت دارد، در این کشور شغل مورد نظر خود را بیابد و در صورت اشتغال ویزای وی به ویزای کاری تبدیل گشته و سپس می تواند پس از ۵ سال کار در کشور هلند و پرداخت مالیات، درخواست اقامت دائم داده، به دنبال آن نیز پس از یکسال می تواند برای اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نماید. لازم به ذکر است چنانچه متقاضی نتواند برای خودش شغل مناسب پیدا کند، موظف است کشور هلند را ترک کند.

 

دوره زبان در کشور هلند

 

هزینه های زندگی در کشور هلند

میزان هزینه ها در شهرهای بزرگ مانند آمستردام بیشتر از شهرهای کوچک تر است و همچنین به شیوه زندگی افراد نیز مرتبط می باشد. به صورت کلی هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره به جز کرایه خانه حدود ۳۲۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. این هزینه ها برای یک فرد مجرد در حدود ۹۱۷ یورو در ماه ( بدون در نظر گرفتن کرایه خانه ) می باشد. متقاضی می تواند به منظورکاهش هزینه ها زندگی در خوابگاه اقامت داشته باشد. هزینه اجاره ماهیانه برای یک نفر در خوابگاه ۵۵۰ یورو می باشد. خوابگاه ها این امکان را دارند که خانواده ها نیز از آنها استفاده کنند و هزینه آن ماهیانه فقط ۶۵۰ یورو می باشد.

همچنین در حین تحصیل در دوره های زبان هلند می توان شرایط را برای سرمایه گذاری و کار به دقت بررسی کرد.

 

وﯾﺰای داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﻫﻠﻨﺪ

اﻓﺮادی ﮐﻪ ﺧﻮاﻫﺎن اﺧﺬ وﯾﺰای ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻫﻠﻨﺪ در دانشگاه ها ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ ﯾﮏ ﺳﺮی از ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی اوﻟﯿﻪ را ﺑﻪ ﺣﺴﺎب داﻧﺸﮕﺎه ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ وارﯾﺰ کرده، که اﯾﻦ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ شامل ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺷﻬﺮﯾﻪ ﯾﮑﺴﺎل ﯾﺎ ﯾﮏ ﻧﯿﻢ ﺳﺎل، ﻫﺰﯾﻨﻪ اﺟﺎره خوابگاه یا آپارتمان ،هرینه جهت ﺑﯿﻤﻪ ﯾﮑﺴﺎلمی باشد. ﻗﺎﺑﻞ ذﮐﺮ اﺳﺖ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ اﯾﻦ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ را ﺑﻪ ﺣﺴﺎب داﻧﺸﮕﺎه ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ وارﯾﺰ کنند، دﯾﮕﺮ ﻧﯿﺎزی ﺑﻪ ﺣﺴﺎب ﺑﺎﻧﮑﯽ و ﯾﺎ اﺛﺒﺎت ﭘﺸﺘﻮاﻧﻪ ﻣﺎﻟﯽ ﻧﺪاشته و وﯾﺰای آﻧﻬﺎ از ﻃﺮف ﺳﻔﺎرت ﻫﻠﻨﺪ در ﻣﺪت زﻣﺎن ﮐﻤﺘﺮی ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ دﯾﮕﺮ اﻓﺮاد ﺻﺎدر ﻣﯽ ﺷﻮد.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *