دوره زبان آلمانی در اتریش

شهر وین پایتخت اتریش نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا و همچنین بزرگترین شهر آلمانی زبان اروپا محسوب می شود، به این جهت مقصد مناسبی برای مهاجرانی است که قصد یادگیری این زبان و زندگی در این کشور را دارند. یادگیری مهارت زبان آلمانی برای راه اندازی تجارت و کسب و کار در کشور آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین با توجه به کیفیت بالای یادگیری زبان آلمانی در کشور های آلمانی زبان از جمله اتریش و آلمان، این دو کشور مقصد بسیار مناسبی برای متقاضیان دوره های زبان می باشند.

 

دوره زبان آلمانی در اتریش

 

دوره زبان در موسسات و کالج ها

در اتریش کالج و موسسات بسیار زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد، که کیفیت و هزینه های آن با هم متفاوت می باشد. این دوره ها به صورت خصوصی فشرده و نیمه فشرده از مبتدی تا پیشرفته برگزار می شود. معمولا مدت زمان این دوره های آموزشی به صورت میانگین 20 ساعت کلاس در هفته بوده و هزینه های شهریه کالج زبان معمولا بین 7 تا 14 هزار یورو بسته به نوع کالج متفاوت می باشد.

انواع دوره های زبان

دوره های زبان به صورت خصوصی در مدت زمان حداکثر 50 هفته و با شهریه ای حداقل 11هزار یورو بدون محدودیت سنی در نظر گرفته می شود. همچنین دوره های فشرده حداکثر 50 هفته و مدت زمان 20 ساعت در هفته، با محدودیت سنی بین 18 تا 85 سال و شهریه حداقل 900 یورو ارایه می گردد.
از کالج ها و موسسات برتر ارایه کننده دوره زبان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• کالج SALLS
• آکادمی Actilingua
• موسسه زبان Ostarrichi

تحصیل در دانشگاه بعد از اتمام دوره زبان

متقاضیان تحصیل در این کشور برای شرکت در دانشگاه های دولتی نیاز به حداقل دانش زبان آلمانی در سطح پایه را خواهند داشت. در برخی از این دانشگاه های دولتی بسته به اعتبار آن B2 و C1لازم است. همچنین تسلط به زبان آلمانی علاوه بر ورود به دانشگاه برای ورود به بازار کار پس از تحصیل و دریافت پاسپورت این کشور بسیار حایز اهمیت می باشد. متقاضی برای شرکت در دوره های زبان اتریش لازم است، از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده و بعد برای دوره زبان اقدام کند. طبق ارزیابی دانشگاه با توجه به دانش زبان متقاضی، دوره های زبان 6 ماهه برای وی در نظر گرفته می شود.

 

دوره زبان آلمانی در اتریش

 

ویزای همراه دوره های زبان آلمانی در اتریش

با تحصیل در دوره زبان آلمانی در اتریش این امکان فراهم می شود، که ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال و سن قانونی می باشد، را برای همراهان خود دریافت نماید. متقاضی می تواند بعد از چند ماه برای همراهان خود درخواست ویزا دهد. برای درخواست ویزای همراه متقاضی باید تمکن مالی خود را اثبات نماید. همسر متقاضی می تواند با یافتن کار مناسب اشتغال به کار تمام وقت داشته باشد، همچنین فرزندان متقاضی نیز می توانند از امکان تحصیل رایگان در اتریش بهره مند شوند.

مزایای تحصیل در دوره های زبان اتریش

• نبود شرط سنی خاص
• عدم اهمیت گپ تحصیلی
• امکان خذ ویزای همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
• امکان تحصیل رایگان فرزندان
• امکان اشتغال به کار پاره وقت حین تحصیل برای متقاضی اصلی
• امکان اشتغال به کار تمام وقت همسر متقاضی اصلی
• امکان تبدیل اقامت تحصیلی به انواع دیگر اقامت از جمله کاری و سرمایه گذاری

اخذ اقامت به از اتمام دوره زبان در اتریش

متقاضی می تواند بعد از اتمام دوره زبان خود در اتریش، ویزای خود را با ادامه تحصیل در دانشگاه و یا با یافتن کار مناسب تبدیل به ویزای دانشجویی و یا کاری کرده، و اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند. همچنین متقاضی با پیدا کردن کار رسمی می تواند کارت قرمز سفید قرمز را با اعتبار 24 ماه دریافت کند. در صورتی که فرد متقاضی 21 ماه از 24 ماه را مشغول به کار باشد، می تواند کارت قرمز سفید قرمز پلاس را با اعتبار 3 ساله دریافت کرده و بعد از گذشت 5 سال اقامت خود را به اقامت دایم تغییر داده و نهایتا بعد از 6 سال درخواست پاسپورت دهد.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *