خرید ملک در کشور قبرس

کشور قبرس یا همان جمهوری قبرس، به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. قسمت شمالی این کشور محل سکونت و زندگی نژاد ترک می باشد و قسمت جنوبی آن بخش یونانی نشین است. به همین دلیل زبان ترکی استانبولی و یونانی به عنوان زبان های رسمی این کشور محسوب می شوند.
جمهوری قبرس از نظر آب و هوا در تابستان به صورت گرم و خشک است و در زمستان هوایی معتدل دارد. این کشور به 6 استان گیرنه، فاماگوستا، لیماسول ، لارناکا ، پافوس و نیکوزیا تقسیم بندی می شود. جمعیت کلاین کشور حدود 5 میلیون نفر است. کشور قبرس جزو اتحادیه اروپا می باشد و در آخر باید اشاره کرد که واحد پولی رسمی این کشور یورو می باشد.

 

خرید ملک در کشور قبرس

 

خرید ملک و اخذ پاسپورت قبرس

در کشور قبرس جنوبی و در واقع قسمت یونانی نشین آن متقاضی می تواند با خرید ملکی به ارزش 2 میلیون یورو و اهدای مبلغی حدود 150 هزار یورو به دولت قبرس برای خود، همسر و فرزندان زیر 27سال در کمتر از 6 ماه پاسپورت و تابعیت این کشور را اخذ نماید.
این روش معمولا برای افرادی مناسب است، که از تمکن مالی بالا و خوبی برخوردار و علاقه مند هستند علاوه بر اخذ پاسپورت ارزشمند از یک کشور اروپایی سرمایه خود را حفظ کرده و حتی آنرا به درجات بالاتری برسانند.

 

خرید ملک در کشور قبرس

 

مزایای خرید ملک در قبرس (پاسپورت)

1_متقاضی با دریافت پاسپورت این کشور یک شهروند اروپایی محسوب می شود و تمامی حقوق شهروندی اروپایی از جمله حق کار، حق تحصیل و سرمایه گذاری در اروپا به وی تعلق می گیرد.
2_ با داشتن این پاسپورت متقاضی می توانید در هر کجای اروپا که می خواهید ساکن شود .
3_متقاضی با داشتن این پاسپورت می توانید به 165 کشور دنیا سفر کنید .
4_همچنین متقاضی می تواند این پاسپورت را برای پدر و مادر خود نیز دریافت کند اما باید در نظر داشته باشد برای انجام این کار باید مبلغ 500هزار یورو به مبلغ سرمایه گذاری خود در این کشور اضافه کند.
5_اخذ پاسپورت بدون نیاز به یادگیری زبان
6_ سفر نامحدود به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله انگلستان
7_با داشتن این پاسپورت می توان به راحتی برای گرفتن ویزای کانادا و آمریکا اقدام کرد.

 

لازم به ذکر است که مبلغ 2 میلیون یورویی که سرمایه گذاری می شود امکان بازگشت سرمایه نیز فراهم می باشد، متقاضی می تواند بعد از گذشت 3 سال املاک خود را به فروش برساند، اما باید مبلغ 500هزار یورو از پول و سرمایه ی خود را در این کشور نگه دارد. البته لازم به ذکر است امکان اجاره این املاک وجود دارد.

 

خرید ملک در کشور قبرس

 

خرید ملک در قبرس با کمتر از300هزار یورو

با خرید ملک در قبرس با ارزش کمتر از 300 هزار یورو می توان اقامت موقت 1ساله دریافت کرد، که بعد به مدت 2سال تمدید می شود و بعد از گذشت 3 سال می توان درخواست اقامت دایم داد. همینطور متقاضی برای حفظ اقامت خود نیاز به 183روز حضور در سال در کشور قبرس دارد، در غیر این صورت کارت اقامت برای دوره ی بعدی تمدید نخواهد شد.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *