تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا

مقاطع تحصیلی در کانادا:

کشور کانادا با توجه به کیفیت بالای موسسات، آموزشگاه ها، دانشگاه ها و ارائه بورسیه و … گزینه مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل در مقاطع بالاتر می باشد. بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا، هر ساله بیش از 150 هزار دانشجو از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل در بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی به کانادا مهاجرت می کنند. تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در دانشگاه ها و استان های مختلف کانادا امکان پذیر می باشد.

1- دوره کالج College

2- دوره مقدماتی لیسانس یا آماده سازی علمی Bachelor Pathway :

مخصوص متقاضیانی است که از نظر آکادمیک و زبان در دوره های لیسانس پذیرفته شده اند. داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای متقاضی پیش نیاز است اما دارا بودن مدرک زبان الزامی نمی باشد.

3- دوره لیسانس Bachelor:

دوره لیسانس Undergraduate degree در کانادا در تمامی استان ها به جز کبک پس از تحصیل 12 ساله در سطوح ابتدایی و دبیرستان، شروع می شود و عموما 4 سال به طول می انجامد. در استان کبک پس از 11 سال تحصیل در دبیرستان دانشجو می تواند وارد دوره کالج یا دوره پیش دانشگاهی دوساله و سپس وارد دوره لیسانس 3 ساله شود. داشتن مدرک زبان الزامی و داشتن مدرک پیش دانشگاهی 12 ساله پیش نیاز این دوره می باشد. شهرهای مونترال، برنابی، تورنتو و ونکوور از شهرهای محبوب برای بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد.

 

تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا

 

 

 

1- دوره پست بک ( لیسانس پیشرفته ) Post Back :

دوره های Post-Back به دوره هایی اطلاق می شود که افراد دارای مدرک Undergraduate یا همان لیسانس، می توانند وارد این دوره شوند تا مهارت های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره ها در کانادا شامل 8 ماه دوره تئوری و 8 ماه دوره کارآموزی در شرکت ها و یا کارخانه ها می شوند و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ التحصیل شده اند شانس خوبی برای استخدام شدن می دهند. داشتن مدرک لیسانس برای اخذ پذیرش الزامی نمی باشد.

4- دوره قبل از فوق لیسانس Premaster:

برای افرادی است که قصد ورود به دوره فوق لیسانس دارند ولی از نظر آکادمیک و زبان پذیرفته نشده اند. در بعضی از رشته ها مثل حقوق، گذراندن این دوره رایج می باشد. در گروه رشته های مهندسی بعضی از دانشگاه ها برای پذیرش دوره فوق لیسانس، نیاز به نمره GRE یا GMAT دارند و با گذراندن دوره قبل از فوق لیسانس بدون ارائه نمره آزمون های مذکور در دانشگاه پذیرفته می شوند. داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای 5/15 و داشتن مدرک آیلتس 5/6 پیش نیاز این دوره می باشد.

5- دوره فوق لیسانس Masters :

دوره فوق لیسانس یا Graduate degree معمولا 1 تا 2 سال زمان خواهد برد و به صورت Research یا Course می باشد. در دوره های Course Based دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحدهای درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می کند، ولی در دوره های Research Based دانشجو می بایست با کمک استاد راهنما بر روی موضوعی تحقیق کرده و پایان نامه خود را ارائه دهد. برخی از دوره های کارشناسی ارشد نیز ترکیبی بوده و شامل هر دو مورد می شود. داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای 5/15 و داشتن مدرک آیلتس 5/6 پیش نیاز اخذ پذیرش دوره فوق لیسانس می باشد.

2- دوره دیپلمات Graduate Diploma

دوره دیپلمات برای افرادی است که مدرک لیسانس را دارند ولی در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام پایان نامه ندارند و همچنین در دوره فوق لیسانس تمایلی برای کارآموزی ندارند. این دوره معمولا 30 واحد درسی را در بر می گیرد و افرادی که قصد دریافت فوق لیسانس پس از این دوره را دارند معمولا می توانند با گذراندن 15 واحد دیگر مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کنند. داشتن مدرک لیسانس پیش نیاز اخذ پذیرش این دوره می باشد ولی ارائه مدرک زبان الزامی نیست.

3- دوره دکتری PHD:

دوره دکتری 3 تا 5 سال به طول می انجامد. در این دوره دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند و این پروژه ها معمولا توسط یک شرکت بزرگ اسپانسر شده و به دانشگاه سپرده شده است. به همین دلیل بیشتر اساتید در دوره دکتری، به دانشجویان هرینه کامل تحصیل و زندگی اعطا می کنند. این فاند ها در برخی مواقع شهریه دانشجو را پوشش داده و گاها مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو داده می شود تا هزینه های زندگی او نیز تحت پوشش قرار گیرد. دوره دکتری را می توان به حالت Course Based نیز در برخی دانشگاه ها تحصیل کرد.

 

تحصیل در دانشگاه کشور کانادا

 

پیش نیاز پذیرش دکتری در کانادا:

1- داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با معدل بالای 16
2- داشتن مدرک آیلتس 7 یا 5/6
3- داشتن رزومه علمی قوی

4- دوره سرتیفیکیت Certificate Program :

این دوره ها با گذراندن 30 واحد درسی در کالج یا دانشگاه سپری می شوند و پیش نیاز کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده می باشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها که مدت زمان آن معمولا 1 سال است، شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند.
داشتن دیپلم ( مدرک پیش دانشگاهی ) برای پذیرش این دوره الزامی است، ولی برای متقاضیان ایرانی پذیرش در این دوره بسیار مشکل می باشد.

10 – دوره ترکیبی joint degree program و Collaborative :

این دوره ها با همکاری کالج و دانشگاه ارائه می گردند و برخی دروس دانشگاهی و برخی دروس کالج توسط دانشجو گذرانده می شود. مدرک پیش دانشگاهی پیش نیاز پذیرش این دوره می باشد.

11 – دوره کوآپ Co-op programs:

دوره هایی هستند که متقاضی در حین تحصیل ، در شرکت ها می گذراند و معمولا طی آن به دانشجو حقوق داده می شود. برخی از دانشگاه ها این دوره را الزامی کرده اند. داشتن مدرک پیش دانشگاهی پیش نیاز این دوره می باشد.

12- دوره کارآموزی Apprenticeship Program :

دوره های کارورزی در کانادا معمولا یا در حین تحصیل دانشجو و یا در پایان دوره تحصیل او هستند. در برخی اوقات به صورت اختیاری، و گاها به صورت الزامی و جزیی از دوره اصلی ارائه می شوند. ارائه مدرک پیش دانشگاهی الزامی است ولی برای متقاضیان ایرانی اخذ پذیرش در این دوره مشکل است.

 

پزشکی در کانادا:

برای ورود به رشته پزشکی متقاضی می بایست دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن (کارشناسی زیست، شیمی و رشته های مرتبط ) باشد و در آزمون پزشکی شرکت کند. اولین مدرک کاری پزشکی MD و دوره رزیدنتی را Post-MD می نامند. 17 دانشگاه در کانادا دوره های پزشکی را با رقابت بسیار بالا ارائه می دهد.
گذراندن آزمون MCAT (Medical College Admission Test) از پیش شرط های ورود به دوره پزشکی در کانادا می باشد.
دانشگاه هایی که رشته پزشکی در کانادا را ارائه می دهند:
دانشگاه مموریال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مک گیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز،دانشگاه تورنتو، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه کلگری، دانشگاه لیکهد

 

تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا

 

دندانپزشکی در کانادا :

دانشجو باید دوره لیسانس 1 تا 3 ساله را گذرانده باشد و هچنین نمره قبولی در آزمون ورودی این رشته یا همان آزمون DAT(Dental Aptitude Test) را کسب کرده تا بتواند در یکی از دوره های
DMD)Doctor of Dental Medicine) و یا DDS)Doctor of Dental Surgery) وارد شود. برای ورود به دوره فوق لیسانس دندانپزشکی دانشجو باید مدرک DDS یا DMD را داشته باشد و برای ورود به دوره دکتری دندانپزشکی در کانادا متقاضی می بایست دارای مستر دندانپزشکی باشد.
دانشگاه هایی که رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند:
دانشگاه لاوال، دانشگاه مک گیل، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر،دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه نوا اسکوشیا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال
متقاضی برای کار به عنوان دندانپزشک در کانادا ( به جز کبک ) باید عضو سازمان مربوطه شده و یا در پروسه رجیستر شدن عضویت در سازمان دندانپزشکی کانادا NDEB قرار گرفته باشد.

پرستاری در کانادا :

پذیرش در این رشته معمولا به شکل دوره های عادی بوده به جز اینکه در مقطع فوق لیسانس پرستاری و دکتری، دانشگاه های هر استان، از متقاضی می خواهند که پیش از ارائه درخواست پذیرش دوره پرستاری، از انجمن پرستاری هر استان نامه تاییدیه در مورد مدرک تحصیلی خود اخذ نمایند و یا عضو انجمن رجیستر شده پرستاران در کانادا شده باشند و همچنین 1 تا 2 سال سابقه کار داشته باشند.
دانشگاه هایی که رشته پرستاری را ارائه می دهند:

دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک،دانشگاه مک گیل، دانشگاه وینزور، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر، دانشگاه رایرسون، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه یورک، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه کلگری، دانشگاه لیکهد، دانشگاه لورانتین

 

داروسازی در کانادا :

متقاضی تحصیل در رشته داروسازی باید ابتدا وارد دوره عمومی در مقطع لیسانس یا دوره های معادل فوق دیپلم شود. که در این دوره دروس شیمی و بیولوژی و زبان و ریاضی را با نمره بالای 75% گذرانده و سپس در آزمون ورودی رشته داروسازی یا همان آزمون PCAT(Pharmacy College Admission Test) شرکت کرده و قبول شود. این آزمون ورودی شامل 232 سوال تستی و نوشتن یک متن می باشد.
دانشگاه هایی که رشته داروسازی در کانادا را ارائه می دهند :
دانشگاه مموریال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه تورنتو، دانشگاه واترلو، دانشگاه کلگری، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال

 

متقاضی پس از اتمام رشته داروسازی برای شروع به کار باید شرایط زیر را دارا باشد:

1- داشتن لیسانس داروسازی
2- قبولی در آزمون جامع کشوری Pharmacy Examining Board of Canada
3- تجربه عملی در رشته داروسازی در دوره کارآموزی
4- مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی

لیست دانشگاه های مورد تایید کشور کانادا توسط وزارت علوم ایران:

دانشگاه های گروه ممتاز (الف) در کانادا:

1 – دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

2 – دانشگاه لاوال Laval University

3 – دانشگاه اچ ای سی مونترال (Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC  Montréal

4 – دانشگاه مک گیل McGill University

5 – دانشگاه مک مستر McMaster University

6 – دانشگاه کوئینز Queen’s University

7 – دانشگاه سایمن فریزر SFU Simon Fraser University

8 – دانشگاه مونترال Université de Montreal

9 – دانشگاه پلی تکنیک مونترال Universitié de Montreal Ecole Polytechnic

10 – دانشگاه آلبرتا University of Alberta

11 – دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC University of British Columbia

12 – دانشگاه کلگری University of Calgary

13 – دانشگاه گوئلف University of Guelph

14 – دانشگاه اتاوا University of Ottawa

15 – دانشگاه تورنتو University of Toronto

16 – دانشگاه ویکتوریا University of Victoria

17 – دانشگاه واترلو University of Waterloo

 

تحصیل در دانشگاه کشور کانادا

 

 

دانشگاه های گروه خوب (ب) در کانادا:

1 – دانشگاه کارلتون Carleton University

2 – دانشگاه کنکوردیا Concordia University

3 – دانشگاه کبک دانشکده عالی فنی Ecole de Technologie Supérieure, University of Quebec

4 – دانشگاه وسترن انتاریو The University of Western Ontario

5 – دانشگاه کبک Université du Québec

6 – دانشگاه گوئلف University of Guelph

7 – دانشگاه مانیتوبا University of Manitoba

8 – دانشگاه ساسکاچوان University of Saskatchewan

9 – دانشگاه یورک York University

10 – دانشگاه نیوبرانزویک University of New Brunswick

11 – دانشگاه رجاینا university of Regina

12 – دانشگاه مموریال نیوفاندلاند Memorial University of Newfoundland

13 – دانشگاه ملی تحقیقات علمی کبک National Institute Scientific Research, University of Quebec

14 – دانشگاه وینزور University of Windsor

 

 

دانشگاه های گروه متوسط (ج) در کانادا:

1 – دانشگاه آکیدیا Acadia University

2 – دانشگاه آگوستانا Augustana University College

3 – دانشگاه بیشاپ Bishops University

4 – دانشگاه براندون Brandon University

5 – دانشگاه براک Brock University

6 – دانشگاه کیپ برتون Cape Breton University

7 – دانشگاه لیکهد Lakehead University

8 – دانشگاه لورانتین Laurentian University

9 – دانشگاه مانت آلیسون Mount Allison University

10 – دانشگاه مانت سن ویسنت Mount Saint Vincent University

11 – دانشگاه کبک – مدرسه ملی مدیریت National School of Public Administration, University of Quebec

12 – دانشگاه نیپیسینگ Nipissing University

13 – دانشگاه کشاورزی نوا اسکوشیا Nova Scotia Agricultural College

14 – دانشگاه رایرسون Ryerson University

15 – دانشگاه سن آن Universite Saint – Anne

16 – دانشگاه سن پائول Saint Paul University

17 – دانشگاه سنت ماریز Saint Marys University

18 – دانشگاه سنت فرانسیس خاویر St. Francis Xavier University

19 – دانشگاه کینگز کالج The Kings University College

20 – دانشگاه لت بریج The University of Lethbridge

21 – دانشگاه سنت جرومز The University of St. Jeromes College

22 – دانشگاه وینیپگ The University of Winnipeg

23 – دانشگاه ترنت Trent University

24 – دانشگاه ترینیتی وسترن Trinity Western University

25 – دانشگاه مونکتون Universite de Moncton

26 – دانشگاه پرنس ادوارد University of Prince Edward Island

27 – دانشگاه کبک چیکوتیمی University of Quebec at Chicoutimi

28 – دانشگاه کبک هول University of Quebec at Hull

29 – دانشگاه کبک ریموسکی University of Quebec at Rimouski

30 – دانشگاه کبک تروسی ریویر University of Quebec at Trosi – Rivieres

31 – دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگ University of Quebec, Abitibi – Temiscamingue

32 – دانشگاه شربروک University of Sherbrooke

33 – دانشگاه کالج سنت میشل University of St. Michaels College

34 – دانشگاه سودبوری University of Sudbury

35 – دانشگاه ترینیتی کالج University of Trinity College

36 – دانشگاه کالج سن بونیفاس University College of Saint – Boniface

37 – دانشگاه ویلفرید لوریر Wilfrid Laurier University

 

هزینه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیلی در کانادا نسبت به کشورهایی مثل انگلیس و استرالیا و نیوزلند، بسیار پایین تر می باشد. شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا به طور میانگین سالانه 12000 تا 20000 دلار می باشد. شهریه دانشجویان کانادایی در کانادا به طور میانگین سالانه 3000 تا 5000 دلار است و شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک در کانادا به طور میانگین 1000 تا 3000 دلار می باشد. هزینه های زندگی در کانادا به طور متوسط بین 700 تا 1000 دلار در ماه می باشد و در زمان اقدام برای ویزا متقاضی می بایست تمکن مالی برای سال اول خود را از نظر شهریه و هزینه های زندگی به افسر اداره مهاجرت اثبات نماید.

افراد مجرد: شهریه سال اول تحصیلی + هزینه زندگی 12 هزار دلار
افراد متاهل به همراه همسر: شهریه سال اول تحصیلی + هزینه زندگی 18 هزار دلار
افراد متاهل به همراه همسر و فرزند: شهریه سال اول تحصیلی + هزینه زندگی 22 هزار دلار

بورسیه تحصیلی در کانادا

بسیاری از دانشگاه های کانادا برنامه های فاند و کمک تحصیلی و بورس متنوعی برای دانشجویان خارجی دارند. متقاضیان می توانند از طریق وب سایت Scholars4dev.com شرایط بورسیه تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است را پیگیری نمایند.

انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

1- Scholarship
2- Grants
3- Bursaries

Scholarship : بر اساس شرایط درسی و تحصیلی متقاضی می باشد و توسط منابع دولتی یا شرکت های خصوصی یا دانشگاه ها ارائه می گردد که به آنها اصطلاحا FellowShip هم گفته می شود. برای دریافت این نوع بورسیه متقاضی باید دارای صلاحیت های علمی مانند معدل بالا ، ارائه مقاله های علمی، و در برخی موارد نمره زبان انگلیسی بالا و یا GRE باشد.
Grants و Bursaries : بورسیه ای هستند برای دانشجویانی که نیاز مالی داشته و مبلغی به این افراد کمک مالی می شود . در این نوع بورسیه صلاحیت های علمی دانشجو مد نظر گرفته نمی شود. و این کمک هزینه بیشتر برای افراد بین المللی در نظر گرفته می شود.

 

دوره های زبان در کانادا:

این دوره ها با تنوع بسیار زیادی ارائه می گردند. تقریبا تمام دانشگاه ها و همچنین موسسات زبان و برخی کالج ها دوره زبان انگلیسی و یا دوره زبان فرانسوی را برگزار می کنند، که طول مدت آنها از یک ماه تا دو سال می باشد.
برای دوره هایی که کمتر از 6 ماه می باشد احتیاجی به ویزای دانشجویی نمی باشد و متقاضی با داشتن ویزای توریستی می تواند از این دوره ها بهره مند شود، ولی برای دوره هایی که طول مدت آن بیشتر از 6 ماه می باشد، می بایست ویزای دانشجویی گرفته شود. بسیاری از دوره های زبان که در دانشگاه ها برگزار می گردد، حالت پیش نیاز برای پوشش دادن سطح زبان مورد نیاز دانشگاه را دارند. در بیشتر دانشگاه ها معمولا داشتن نمره یکی از آزمون های معتبر تافل و آیلتس برای ورود به مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد و دکتری الزامی می باشد. متقاضی با گذراندن دوره های زبان در این دانشگاه ها می تواند پیش نیاز زبان را گذرانده و نمره مطلوب را کسب نماید.

 

تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا

 

گاها دانشگاه ها نامه پذیرش فردی که نمره آزمون نیاز ندارد را به صورت مشروط صادر می کنند تا فرد بتواند برای ویزای دانشجویی اقدام نماید و پس از ورود به کانادا در دوره های زبان شرکت کرده و به سطح مورد نظر برسد.
متاسفانه در حال حاضر سفارت کانادا برای ایرانیان که قصد شرکت در دوره های زبان در کانادا را دارند، ویزا صادر نمی کند. حتی با داشتن پذیرش مشروط در دوره های بالاتر، باز سفارت کانادا با درخواست ویزای دانشجویی ایرانیان موافقت نمی کند.

 

دوره های کالج در کانادا :

دوره های کالج مربوط به متقاضیانی می شود که برای ورود به بازار کار تمرکز دارند و به دنبال مشاغلی با درآمد متوسط و کاربردی هستند. به متقاضیان شرکت در کالج هایی که دوره کارآموزی دارند پیشنهاد می شود تا در این دوره ارتباطات خود را گسترش داده و شانس خود را برای استخدام شدن افزایش دهند.
کالج ها در کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. شرایط ادامه تحصیل در کالج ها نسبت به دانشگاه ها ساده تر بوده و پیش نیاز کمتری جهت ورود به این دوره وجود دارد.

 

دوره های تدریس شده در کالج ها

1- دوره DEC: این دوره در کالج های کبک ارائه می گردد و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان می باشد.
2- دوره دیپلما: پیش نیاز آن دیپلم و پیش دانشگاهی است.
3- دوره سرتیفیکیت: پیش نیاز آن دوره دیپلم می باشد.
4- دوره پست بچلر: پیش نیاز آن دوره لیسانس می باشد.
5- دوره بچلر: همان دوره لیسانس می باشد که پیش نیاز آن دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است.

 

شهریه کالج در کانادا:
شهریه کالج در کانادا بین 8000 تا 16000 دلار در سال می باشد و هزینه های بیمه درمانی نیز به این هزینه ها افزوده می شود.

نمره زبان جهت دریافت پذیرش کالج در کانادا:
برخی از کالج ها نیاز به نمره زبان آیلتس حداقل 6 دارند که ممکن است این تعیین سطح از طریق آزمون آنلاین زبان انگلیسی و یا فرانسوی انجام شود.

شرایط سنی برای دریافت پذیرش تحصیلی در کالج:
بر اساس قانون کانادا هیچ شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد. ولی افسر های اداره مهاجرت فاکتور سن را در ارزیابی پرونده ویزای متقاضیان در نظر می گیرند و برنامه تحصیلی برای افسر مهاجرتی باید توجیه پذیر باشد.

ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در کالج های کانادا:
این امکان برای همراهان متقاضی وجود دارد که برای دریافت ویزای بازدید اقدام نماید و همچنین فرزندان متقاضی امکان برخورداری از تحصیل رایگان در کانادا را خواهند داشت.

انتقال واحد های درسی از کالج به دانشگاه در کانادا : (Credit Transfer)
این شیوه مرسوم در مورد ادامه تحصیل در کانادا برای دانشجویان کانادایی و همچنین دانشجویان بین المللی است. در این شیوه متقاضی در کالج مورد نظر خود دوره ای را شروع کرده و در ادامه بر اساس معدلی که بدست آورده می تواند دروس خود را به کالج یا دانشگاه دیگری انتقال دهد. این روش برای متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه های با اعتبار بالا و رنک قوی را دارند، بسیار مرسوم است. زیرا این افراد می توانند با رقابت کمتر وارد کالج شده و با تقویت مهارت های زبان و پایه درسی دروس تحصیلی ،خود را به دانشگاه های مورد نظر منتقل کنند و ادامه تحصیل خود را در دانشگاه مورد نظر به اتمام برسانند. در این روش (Credit Transfer) ،کانادا در بین کشورها از پیشرفته ترین کشور های دنیا محسوب می شود. همچنین استان بریتیش کلمبیا در بین استان های این کشور، قوی ترین ارائه کننده این سیستم و شیوه می باشد. حدودا سالانه بیش از 60 هزار دانشجو از سیستم انتقال واحد درسی استفاده می کنند.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *