اقامت کاری کشور آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق کار آرامش روانی خاصی را فراهم می کند. اقتصاد ایالت متحده آمریکا از لحاظ تولید، دومین رتبه در جهان را دارد. اقتصاد این کشور عظیم در فعالیت های خدماتی به شکل عادی دارای عملکرد مثبت است و در زمینه اقتصاد دانش بنیان جزو سرآمد های دنیا محسوب می شود. میانگین درصد بیکاری در آمریکا3.8 در سال 2019 بوده است که تورم o درصد را در این سال گزارش می کند. ویزای کار آمریکا بسته به نوع ویزا، شرایط کاری و مدت زمان آن، در آمریکا متمایز است. حداکثر مدتی که با ویزای کار می توانید در آمریکا باشید 3 سال است و امکان تمدید آ‌ن تا سه سال دیگر فراهم می باشد. از سوی دیگر کارفرما می تواند برای تمدید ویزای کارمند خود درخواست اقامت و گرین کارت بدهد. اما اگر 6 سال گذشت و کارفرما این درخواست را ارائه نکرد، کارگر باید خاک آمریکا را ترک کند و دوباره برای ویزای کار آمریکا درخواست بدهد.

برای اخذ ویزای کار سه شرط لازم است:

1- کسب پیشنهاد کاری در آمریکا: (EB→Employment Base)
2- کارفرما می بایست برای استخدام نیروی کار خارجی توسط اداره مهاجرت تقاضا نامه تأیید شده داشته باشد.
3- تایید کارگر توسط کارفرمایان که باید از طرف دفتر حقوقی تقاضا دهنده تایید شود.

– برخی از متقاضیانی که قصد اخذ ویزای آمریکا به جهت کار را دارند باید اثبات کنند که کارمندان و افراد ماهر در خود آن ایالت برای آن شغل وجود ندارد. به طور کلی دسته بندی مشاغل و افراد به این شکل است:
حرفه ای ها: افرادی که دارای مدرک لیسانس یا معادل آن هستند.
ماهر: افرادی که در مشاغلی فعال¬اند که حداقل به 2 سال آموزش نیاز دارد.

 

انواع ویزای کار

EB1: این ویزا برای افراد خارجی است که اثبات کنند دارای توانایی و تخصص فوق العاده¬ای هستند. این حرفه ها شامل هنر، علوم، ورزش، آموزش و تجارت است. البته که اثبات این امر کاری دشوار می باشد.
مزایای ویزای EB1: مهم ترین مزایت این ویزا عدم نیاز به گواهینامه کار یا Labor Certificate است. اخذ این امر وقت¬گیر و پرهزینه می باشد و هدف بررسی این است که آیا نیروی کار آمریکایی مایل و قادر به پرکردن آن موقعیت کاری می باشد یا خیر. اگر نیروی کار آمریکایی مایل و یا قادر به پرکردن موقعیت کاری مذکور است، حتی با وجود بهتر بودن نیروی کار خارجی، امکان صدور گواهینامه کار برای او وجود نخواهد داشت.
این فرایند اصطلاحاَ ‌PERM گفته می¬شود که علاوه بر وقت و هزینه زیاد، بسیار پر ریسک است. اما اشخاص دارنده ویزای EB1 آمریکا نیازی به طی کردن فرآیند PERM ندارند. علاوه بر این متقاضیان ویزای EB1 این امکان را دارند تا در مدتی که درخواست ویزای EB1 آنها در حال انتظار است، درخواست های مهاجرت دیگری را نیز در دسته های دیگر ارائه دهند.
شرایط اخذ ویزای EB1: همانطور که گفته شد این ویزا برای کسانی در نظر گرفته شده که از لحاظ کاری و تحصیلی متمایز هستند. این افراد برای درخواست ویزا نیازی به پیشنهاد شغلی و گواهینامه کار ندارند.

1- بتواند توانایی و تخصص فوق العاده  خود را در علوم، هنر، ورزش و … از طریق یک عنوان یا جایزه ملی یا بین المللی به اثبات برسانند. این توانایی فوق العاده از طریق مستندات مختلف مورد تأیید است. (منظور از جایزه بین-المللی مدال المپیک، جایزه نوبل یا اسکار است).
2- مدارکی دال بر جوایز کمتر شناخته شده ملی یا بین¬المللی نیز می تواند موثر باشد.
3- مدارکی مبنی بر عضویت در انجمن هایی که خواستار دستاوردهای برجسته از اعضای خود هستند.
4- مدارکی مبنی بر مشارکت و همکاری های مهم و قابل توجه در زمینه¬های علمی، هنری، ورزشی و … .
5- مدارکی مبنی بر انتشار مقالات علمی در مجلات حرفه ای و یا دیگر رسانه های مهم.
6- مدارکی مبنی بر نمایش داده شدن آثار متقاضی در نمایشگاه های هنری در کشور خود و سایر کشورها
7- حداقل سه سال سابقه تدریس یا تحقیق در همان رشتۀ علمی

 

ویزای کار آمریکا EB2

این ویزا مختص افراد حرفه ای است که تحصیلات عالی و توانایی و ویژگی های استثنایی که در راستای منافع آمریکاست را دارا می باشند.
پس این نوع ویزا افراد حرفه ای که صاحبان حرفه هایی هستند که مدارک تخصصی و پیشرفته نیاز دارند، اتباع خارجی با توانایی های استثنایی یا دارای مدارک پیشرفته که نشان دهد فعالیت آنها برای منافع آمریکا ضروری است، اتباع خارجی با توانایی استثنایی در علوم، تجارت، هنر و با پیشنهاد شغلی از یک شرکت آمریکایی، متخصصان خارجی با مدارک پیشرفته (ارشد یا دکتری) و با پیشنهاد شغلی از یک شرکت آمریکایی را در بر می-گیرد. فرد در این روش باید توانمندی های فوق العاده ای را در یکی از شاخه های علوم، هنر، تجارت، پزشکی و فروش نشان دهد. این توانمندی می بایست بالاتر از حد معمول باشد که عموماَ سه معیار از 7 معیار را دارد.(سوابق دانشگاهی، مجوزها ، عضویت در انجمن حرفه ای ، دانش بالا ، درآمد زیاد…)

برای اثبات توانمندی های خود در این روش مدارک زیر لازم است:

1- مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری

2- مدرک کارشناسی و حداقل 5 سال تجربه در رشته خود

3- اثبات پیشنهاد شغلی در آمریکا که نیاز به یک مدرک معتبر دارد.

در مشاغلی که توانایی استثنایی در علوم، هنر یا تجارت دارند، متقاضیان می بایست حداقل 10 سال تجربه در زمینه رشته تحصیلی خود داشته باشند. برای اثبات این امر باید 7 معیار محرز شود:

1- اثبات مدرک تحصیلی در زمینه توانمندی

2- اثبات اینکه حداقل 10 سال تجربه کار تمام وقت در رشته خود دارند

3- مجوز تخصص برای آن شغل معین

4- اثبات اینکه حقوقی متناسب با سطح توانایی استثنایی خود کسب می کنند

5- عضویت در انجمن های حرفه ای در زمینه توانایی فرد

6- ارائه عوامل دیگر در جهت اثبات توانایی خود.

به طور کلی در مشاغلی که به پیشنهاد کاری نیاز ندارد باید اثبات شود اخذ اقامت دائم قانونی، به این دلیل است که شغل در جهت حفظ منافع ملی آمریکاست.

1- اثبات مدرک تحصیلی در زمینۀ توانایی استثنایی فرد

2- 10 سال سابقه کاری تمام وقت در رشتۀ تحصیلی

3- مجوز تخصص برای آن حرفه

4- اثبات کسب حقوق متناسب با سطح توانایی فرد

5- عضویت در انجمن های حرفه ای در زمینه شغلی و سایر موارد

 

ویزای کار EB3

این اشخاص معمولاَ شرایط EB2 را نداشتند اما هنوز مهارت دارند. کلیه متخصصین واجد شرایطی که این مدارک را دارا باشند می توانند برای این امر اقدام نمایند:
1- لیسانس

2- تجربه کار در صورتی که مدرک تحصیلی ندارند

۳- گواهینامه کار PERM

4- تأییدیه پیشنهاد شغلی دائم EB3 از کارفرمای آمریکا

5- تکمیل (140I-) درخواست برای نیروی کار مهاجر که کارگران متخصص نام دارد.

گروه سایر کارگران برخلاف گروه بالا نیروی کار حرفه ای و ماهری نیستند. و طیف گسترده ای را در بر می گیرد که سالانه صرفا 000/10 گرین کارت به آنها تعلق می گیرد. متقاضی باید منتظر بماند چرا که چند سال برای این ویزا زمان لازم است. اخذ گواهینامه کار PERM دشوار است و متقاضی باید این مدرک را دارا باشد. موقعیت های شغلی به طور کلی باید این شرایط را دارا باشند:

1- موقعیتی که نیاز به تجربه کار یا آموزش دارد.
2- تایید شده باشد.
3- موقعیت دائمی باشد.

 

مستندات مورد نیاز کارگران:

1- گواهینامه کار PERM

2- مدارک تحصیلی

3- اثبات پیشنهاد کار دائمی آمریکا
4- کلیه اسناد مربوط به گواهینامه کار PERM‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

5-دادخواست برای کارگر مهاجر(140I-)

 

مورد نیازترین مشاغل برای اخذ ویزای EB2 و EB3

تولید کنندگان محصولات کشاورزی- کارگران شخصی- افراد متخصص در نقاشی و گچ بری- اپراتورهای چرخ خیاطی- نصاب- کشاورزان- کارگران- خیاط- خدمتکار- ماهر در امور نساجی- رانندگان تاکسی
و سایر مشاغل خدماتی که نیاز به آموزش در حد حرفه ای و مدارک دال بر گذراندن دوره های آموزشی و سابقه کاری توسط فرد متقاضی را دارد.

 

هزینه های لازم در این دو روش

تشکیل پرونده 140I-: $ 700
تشکیل پرونده 485-I: بسته به سن متمایز است و از $750 تا $1140 متغیر است
بایومتریک: $ 85
تشکیل پرونده DS-240: $230
کل هزینه های این گرین کارت حدود 2424 دلار است.
معمولاَ فرد برای اخذ اقامت به مدت 5 سال باید در آن کشور سکونت داشته و بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشد.

 

ویزای H-1B کاری

ویزای خدمات صاحبان مشاغل: به اتباع خارجی تعلق می گیرد که کار آن ها (کاری که در آینده در آمریکا انجام خواهند داد) نیازمند به کارگیری علمی و نظری دانش بسیار تخصصی است و این امر مستلزم اتمام دوره خاص آموزش عالی است. برای اینکه متقاضی واجد شرایط دریافت این ویزا باشد باید 1- حداقل مدرک انجام دوره ۴ ساله دانشگاهی یا معادل آن را دارا باشد. ۲- درآمد متداول که آن را وزارت کار آمریکا معین کرده باشد. 3- انجام آن شغل باید نوعا نیاز به مدرک تخصصی دانشگاهی یا معادل آن داشته باشد.
متخصصین کامپیوتر، معلمین، پزشکان، مهندسین، معماران، حسابداران، متخصصین حوزه درمان از جمله افرادی هستند که تحت ویزا H-1B متقاضی ورود به خاک آمریکا می باشند.

این ویزا مجوزی است برای کارگران خارجی که به جهت کار در آمریکا توسط یک شرکت کارفرما دعوت و مشغول به فعالیت خواهند شد.
شرکت های آمریکایی که قصد دارند در زمینه های نامبرده شده، جذب نیرو متخصص کنند باید طی مراحلی قانونی از شهروندان تبعه آمریکا درخواست همکاری کنند. اگر این درخواست که طی چند مرحله انتشار آگهی صورت می¬گیرد نتواند کارگر و کارمند مناسب برای آن شغل را داخل آمریکا پیدا کند کارفرما می¬تواند از نیروهای خارجی دعوت به همکاری نماید. کارفرما می بایست هزینه ویزای متقاضی کار را پرداخت نماید و مدارک لازم را نیز از طرف خود ارسال کند تا متقاضی را جهت دعوت به همکاری به کشور آمریکا برساند.
این ویزا سه سال اعتبار دارد و از این جهت، ویزای موقت نام دارد. در عین حال می تواند تا 6 سال توسط کارفرما تمدید شود، که بسته به زمینه فعالیت فرد تا 10 سال هم ممکن است این روند ادامه یابد. درخواست اقدام برای گرین کارت می بایست توسط کارفرما صورت گیرد. اگر متقاضی کار، به دلایل گوناگونی از شرکت خارج شد، صرفاَ 2 ماه مهلت دارد تا در آمریکا کار جدیدی پیدا کند و مجدداَ مدارک خود را تکمیل نماید. اگر از شرکت اخراج شود، کارفرما مسئولیت هزینه های حمل و نقل و بازگشت متقاضی را بر عهده خواهد داشت.
تعداد این نوع ویزا محدود است و سالیانه 000/65 ویزا به افراد جویای کار تعلق می¬گیرد. از این تعداد 000/20 ویزا برای افرادی است که تحصیلات خود را در آمریکا انجام داده اند و 6800 ویزا برای اتباع شیلی و سنگاپور است. هرساله اداره خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا از اوایل آپریل دادخواست کارفرمایان برای ویزای H1B را قبول می کند و افرادی که جهت اخذ این ویزا تایید شوند، می¬توانند از اول اکتبر فعالیت خود را آغاز نمایند.

مدارک زیر برای شروع پروسه دریافت این ویزا نیاز است:
– تهیه پرونده و ارسال آن به وزارت کار آمریکا توسط کارفرما
– شماره پرونده از وزارت کار
– مجوز کار
-صدور نامه زمان مصاحبه
– انجام مصاحبه و دریافت ویزا
– ورود به آمریکا و کار برای کارفرما
مدارکی که متقاضی باید برای کارفرما ارسال کند:
1- پاسپورت معتبر 2- مدارک تحصیلی واجد شرایط 3- تکمیل فرم ویزای کار 4- دعوت نامه از کارفرمای آمریکایی 5- رزومه و CV تحصیلی و کاری 6- مدارک هویتی معتبر 7- مدارکی دال بر سابقه کار متقاضی
ویزای H-2A کاری
این ویزا مختص افرادی است که در زمینه کشاورزی موقت یا فصلی کار خواهند کرد. به صورت فصلی به این معنی که در یک دوره معینی از نظر زمان و مدت ویزا است، که معمولا این زمان بیش از 1 سال نیست. بر این اساس کارفرمایانی که در آمریکا مزارع، شرکت های کشاورزی یا شرکت¬های سهامی دارند، مجاز به استخدام کارگران کشاورزی از کشورهای خارجی هستند. این کشاورزان به کارفرمایان در یک دوره معین کمک می¬کنند. ذینفعان این ویزا کارفرمایان کشاورزی در آمریکا و کارگران خارجی هستند. هر صاحب مزرعه آمریکایی که به کارگر اضافی نیاز داشته باشد، می بایست واجد شرایطی باشد که بتواند فرآیند اخذ ویزا برای کارگران فصلی خارجی را شروع کند.
کارفرمایان باید این معیارها را داشته باشند: 1- موقعیت شغلی پیشنهادی موقت و فصلی باشد . 2- اثبات کنند که کارگران آمریکایی یا تمایلی به انجام این شغل ندارند، یا واجد شرایط آن نیستند و یا این موقعیت شغلی برای آنها سودمند نیست. 3- اثبات کنند که استخدام کارگران خارجی بر دستمزدها و شرایط کار کارمندان آمریکایی در همان بخش تاثیر منفی ندارد 4- تأییدیه درخواست و مدارک لازم را دارا باشند.

شرایط کارگران ویزا H-2A
1- شغلی که توسط کارفرما پیشنهاد شود باید موقتی باشد.
2- ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را بعد از انقضای ویزا دارد.
3- ملیت خاصی داشته باشد. کارگران کشاورزی از همه کشورها نمی¬توانند برای کار به آمریکا وارد شوند. وزارت امنیت داخلی آمریکا نام کشورهای مورد نظر را تعیین کرده است.
کارفرمایانی که کارگران خارجی برای کار کشاورزی موقت یا فصلی استخدام می¬کنند باید دو مرحله را دنبال کنند:
1- دریافت گواهینامه کار از وزارت کار (DOL)
2- ارسال درخواست به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS)
3- فراهم کردن نیازمندی های وزارت کار ایالات متحده آمریکا (DOL)
اگر همه¬ی این شرایط از طرف موسسات مربوطه تایید شوند، متقاضی یا کارفرما می¬تواند فرآیند درخواست ویزا را آغار کند. در غیر این صورت اگر گواهی و درخواست مورد پذیرش قرار نگیرد، کارگر نمی¬تواند ویزای کار H-2A را دریافت کند.
4- تکمیل فرم ETA-790: کشاورزی و گواهی سلامت غذا(پیشنهاد شغلی)
5- تکمیل فرم ETA-9142A: گواهی کارگر خارجی
این فرم ها به گونه¬ای تنظیم شده که (DOL) بتواند دلایل کارمندان خارجی را بررسی کند.
– پرداخت دستمزد منصفانه کارگران خارجی که مشابه کارگران داخلی است.
– تأمین سه وعده غذای برای کارگران خارجی یا ایجاد تجهیزات آشپزی در محل کار.
– تامین وسایل حمل و نقل کارفرما که باید رفت و آمد کارگر را تسهیل کند.
پس از تاییدDOL و USCIS کارگر باید فرم 160-DS را به صورت آنلاین پرکند، $190 برای هزینه درخواست ویزا پرداخت کند و تنظیم وقت سفارت و مصاحبه انجام دهد. کارگر در زمان مصاحبه لازم است این مدارک را ارائه دهد: 1- رسید فرم DS160 – پاسپورت – فرم های I-129 و I-797 که تایید های USCIS را نشان دهد. همچنین یک عکس مطابق با الزامات عکس دیجیتالی ویزا آمریکا و اسناد و مدارکی که ثابت کند متقاضی قصد بازگشت به کشور خود را دارد مانند : سند خانه و تمکن مالی.
اعتبار این ویزا یک سال است . اگر بعد از آن مدت، فعالیت متقاضی به اتمام نرسد، کارفرما می¬تواند ویزای کارگر خود را تمدید نماید. مجموعا این تمدید سالانه تا ۲ بار امکان پذیر است. بعد از سه سال، کارگر باید به کشور خود بازگردد و بعد از سه ماه مجددا درخواست ویزا بدهد.
ویزای کاری H-2B
این دسته از ویزاها توسط کارفرمایان آمریکایی استفاده می شود و به طور موقت به استخدام اتباع خارجی ماهر و یا غیر ماهر مبادرت می¬ورزد. در موقعیت های غیر کشاورزی که کارفرما نیاز به نیروهای کار موقت دارد و شرایط کارگران آمریکا مساعد نیست، این امر گزینه خوبی به نظر می آید. به خاطر داشته باشید که باید این دوره استخدامی موقت باشد.
– بخاطر داشته باشید که یک تبعه خارجی، جایگرین یک کارگر آمریکایی بیکار که واجد شرایط می¬باشد، نخواهد شد.
– شرایط کاری اتباع خارجی با شرایط کار کارگران آمریکا به طور مشابهی نخواهد بود.
سهمیه ویزای H-2B سالانه 44000 نفر برای افراد در نظر گرفته خواهد شد.
برنامه های کاری از این قسم صرفاَ به فرد یکسال مجوز حضور و فعالیت می دهد، اما کارمند خارجی میتواند به طور مداوم در آمریکا بیش از سه سال به کار مشغول شود. برای این امر کارفرما بایستی نشان دهد که مجوز اولیه جهت تکمیل وظایف صورت گرفته است و همچنین بایستی نشان دهد که کارگران آمریکایی واجد شرایط برای این شغل در دسترس نبوده اند. در زمینه فعالیت هایی مثل هتل داری ، ساخت و ساز، تعمیر و نگه داری، کشتی های کروز، پارکبان،‌ کار در رستوران، کار در کافه و سایر مشاغلی که در آن نیاز به تحصیلات آکادمیک نباشد، در این گروه قرار می¬گیرد.
این روش برای کارفرما معمول است که به دنبال ورود تعدادی از کارگران موقت ماهر یا غیر ماهر باشد. بخاطر داشته باشید که همه کارگران باید فرم ذکر شده را در همان محل پرکنند. کارفرما نیز کارکنان خاصی را در زمان تقاضا برای صدور گواهینامه کار موقت از وزارت کار انتخاب خواهد کرد. با این حال کارفرما باید بیگانگانی را که برای فایل H-2B درخواست داده اند، بررسی کند و پس از تایید USCISبرای اخذ گواهینامه موقت کار اقدام نماید. یک استثنا در این مورد وجود دارد چرا که در شرایط اضطراری و یا خاص افرادی استخدام می¬شوند که USCIS تعیین می¬کند. اگر کارفرما در آن زمان هویت تمام کارگران بیگانه را نداند، این موقعیت و یا فرم برای دیگری، یعنی کارگر بیگانه با هویت مشخص شده در نظر گرفته خواهد شد. زمانی که کارگران موقعیت و هویتی مشخص شده دارند، قادر به تکمیل فرم با ارائه یک کپی و یا اصل مدارک خواهند بود.
– فرد بیگانه باید قصد ماندن در آمریکا را به طور موقت دارا باشد و برای حفظ اقامت خود تلاش کند و کارفرما از قصد وی مطلع باشد.
– فرد بیگانه باید محل اقامت خود در خارج از کشور را معین کند و برای اجاره یک خانه واقعی تلاش کند . عدم موفقیت در مشخص کردن یک آدرس به احتمال زیاد منجر به محرومیت فرد از دریافت ویزای H-2B در کنسولگری آمریکا خواهد شد.
به صورت کلی در ویزای کاری بعد از گذشت 1 تا 2 ماه از ورود به کشور آمریکا، امکان درخواست ویزای همراه به این کشور میسر می شود. همسر و فرزندان متقاضیان اجازه کار و تحصیل رایگان دارند و مانند یک شهروند از خدمات دولتی بهره مند میگردند.
مدارک لازم متقاضی
پاسپورت معتبر- سند معتبر ازدواج- مدارک تحصیلی – سابقه کاری – مدرک زبان (درصورت نیاز) – تمکن مالی جهت پوشش هزینه زندگی
شایان توجه است در ویزای کاری آمریکا، میزان حقوق امری بسیار مهم است. با توجه به شاخه شغلی خود و میزان کاری که انجام می دهید، حقوق دریافتی متمایز است. اگر حقوق دریافتی به حد نصاب نرسد سفارت کشوری که شما در آن مشغول به کار هستید درخواست شما را نمی¬پذیرد. حقوق دریافت آفریقایی تبارها شاغل در آمریکا 2223 دلار در ماه است و آسیایی ها بالاترین درآمد را دارند که به طور متوسط $5360 است. با توجه به نژادپرستی حاکم در آمریکا، افراد سیاه پوست دستمزد کمتری می گیرند. به طور متوسط سالانه 1٪ میزان حقوق در آمریکا افزایش می¬یابد.
حقوق با توجه به مدارک تحصیلی: کارشناسی 5070$ / کارشناسی ارشد 6444$ / دیپلم 3094$

مشاغل مورد نیاز در آمریکا
مهندسی کامپیوتر، مهندسی IT، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی مکانیک، مهندسی معادن و ذغال سنگ، مهندسی نفت ، مهندسی حفاری، مهندسی ابزار و کنترل، هوافضا، مهندسی برق، شیمی، جراح عمومی، پزشک اورژانس، پزشک عملیات، پرستاران ، سونوگرافی ، مهندسی جوش، روانپزشک عمومی، بیهوشی، زمین شناسی، کارگران اجتماعی.
موسسات کاریابی در آمریکا
موسساتی در آمریکا هستند که مختص به ارائه خدمات در این زمینه هستند و بسیاری از متقاضیان جویای کار می¬توانند هر زمان که بخواهند رزومه و اطلاعات شخصی خود را برای این سایت ها از هرکجای دنیا ارسال کنند و این سایت ها بهترین شرایط کاری که متناسب با سابقه فعالیت فرد باشد را در اختیار او قرار می¬دهند. در زمینه این خدمات ، حق الزحمه ای که سایت های کاریابی از شما دریافت میکنند، یا نقدی است و یا یک ماه از حقوق شما برای این امر کسر می شود.
نام چند موسسه کاریابی در آمریکا:
Aerotek, Robert Half, Randstad, Tek Systems, Brilliant, KForce, Pride Staff, Advantage Resourcing America, Lofting Staffing Services, Richard Wayne and Reoberts
به دلیل ممنوعیت هایی که رئیس جمهور آمریکا در سفر و ویزا برای ایرانیان در نظر گرفته است، ویزاهای کاری در سال های اخیر به ایرانیان داده نمی¬شود و این مطالب صرفاَ جهت اخذ آگاهی بیشتر به شما عزیزان است. در حال حاضر ‌ایرانی ها اجازه سفر از طریق ویزای تحصیلی به آمریکا را دارند.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *