اقامت تمکن مالی کشور یونان

کشور یونان از سال 1981 میلادی عضو اتحادیه اروپا شده است و با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی که دارد، گزینه مناسبی برای افرادی می باشد که به دنبال دریافت اقامت و زندگی در یک کشور اروپایی نزدیک به ایران هستند.
برای اخذ اقامت کشور یونان از طریق سرمایه گذاری، علاوه بر روش گلدن ویزا (خرید ملک)، روش کم ریسک و پرطرفدار دیگری نیز وجود دارد که به اقامت تمکن مالی معروف است. در این روش اقامتی، متقاضی با نشان دادن تمکن مالی خود، ثابت می کند که بدون نیاز به کار کردن در کشور یونان، از پس مخارج زندگی در این کشور بر میاید.

 

 

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان

برای دریافت اقامت تمکن مالی کشور یونان، متقاضی باید ثابت کند که بدون نیاز به حضور فیزیکی در ایران، از درآمد ماهانه مناسبی برخوردار است. این درآمد می تواند از طریق اجاره ملک، سود سپرده، سود سهام شرکت، حقوق بازنشستگی و موارد مشابه تامین شود.
درآمد ماهانه ای که باید نشان داده شود، به تعداداعضای خانواده متقاضی بستگی دارد. به این صورت که برای فرد مجرد، دو هزار یورو موردنیاز است. در حالی که برای یک خانواده، علاوه بر مبلغ فوق، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان اضافه می گردد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا

1- پاسپورت متقاضی و همراهان
2- عکس
3- اسناد ملکی

4- مدارک نشان دهنده درآمد ماهانه در ایران
5- گواهی عدم سوء سابقه
6- سند ازدواج
7- گواهی سلامت
8- پرینت گردش حساب
9- بیمه نامه با پوشش کامل هزینه ها در یونان

 

 

کارت اقامت دو ساله

کارت اقامت کشور یونان به صورت دوساله صادر می شود. به این معنی که متقاضی در ابتدا یک کارت اقامت با اعتباری دو ساله دریافت می کند. بعد از انقضای این کارت، در صورت احراز شرایط، مجددا کارتی با اعتبار دو ساله برای متقاضی و همراهان وی صادر می گردد.

 

مراحل دریافت اقامت یونان از روش تمکن مالی

1- درخواست وقت
2- تحویل مدارک در روز مصاحبه
3- دریافت ویزای نوع D
4- ورود به کشور یونان
5- افتتاح حساب بانکی و واریز حداقل 30 هزار یورو
6- انجام امور اداری
7- دریافت کارت اقامت دو ساله

 

 

شرط حضور

همانطور که در بالا اشاره شد، متقاضی دریافت اقامت تمکن مالی یونان در صورت داشتن شرایط لازم و سپس تایید اداره مهاجرت این کشور، ابتدا یک کارت اقامت دوساله دریافت می کند که این کارت را باید هر دو سال یک بار برای دو سال دیگر تمدید کند.
اگرچه اقامت تمکن مالی کشور یونان تا ماه می سال 2020 بدون رعایت شرط حضور تمدید می شد، ولی به دنبال تغییری که دولت یونان در این تاریخ تصویب و اعمال کرد، در حال حاضر برای تمدید اقامت تمکن مالی کشور یونان، متقاضی و خانواده وی باید حداقل شش ماه از سال را در این کشور حضور داشته باشند، در غیر این صورت این اقامت تمدید نخواهد شد.

 

مزایای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

1- بدون نیاز به مدرک زبان
2- بدون نیاز به مدرک تحصیلی
3- اقامت همزمان متقاضی، همسر و فرزندان
4- تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی
5- رفت و آمد نامحدود در حوزه شنگن
6- امکان استفاده از بیمه های درمانی و پزشکی کشور یونان
7- پایین بودن هزینه زندگی نسبت به اکثر کشورهای اروپایی

 

 

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *