اقامت تمکن مالی کشور پرتغال

یکی از روش ‌های پرطرفدار و کم ریسک برای مهاجرت به کشور پرتغال، روش اثبات تمکن مالی می باشد. این اقامت به اقامت بازنشستگان (ویزای D7 ) نیز معروف است. در این روش اقامتی، متقاضی باید پس انداز و درآمد ماهانه خود در ایران را به اثبات برساند و از این طریق اقامت کشور پرتغال را برای خود و خانواده خود دریافت کند. به عبارت دیگر متقاضی با نشان دادن تمول خود، ثابت می کند که از پس مخارج زندگی در کشور پرتغال بر میاید.

اقامت تمکن مالی پرتغال محدودیت سنی ندارد و متقاضی می تواند در هر سنی برای دریافت این اقامت اقدام کند. همچنین دریافت این نوع اقامت بدون محدودیت زبان و بدون محدودیت مدرک تحصیلی می باشد. شاید بتوان گفت یکی از مزیت های اقامت تمکن مالی پرتغال نسبت به اقامت تمکن مالی سایر کشورها این است که دارنده این نوع اقامت اجازه کار و استخدام شدن دارد.

 

 

در کنار مزایای گفته شده، باید به این نکته اشاره کرد که اقامت تمکن مالی پرتغال مانند اقامت تمکن مالی کشورهای اتریش، اسپانیا و یونان تنها به شرط رعایت حضور شش ماه در سال تمدید می شود، یعنی متقاضی باید حداقل 183 روز از سال را در کشور پرتغال زندگی کند. این موضوع از آنجایی اهمیت پیدا می کند که کارت اقامت اولیه دریافتی، اقامتی یک ساله است و این کارت دو بار و هر بار به مدت دو سال تمدید می شود. همچنین پس ار پایان این پنج سال، متقاضی و خانواده اقامتی پنج ساله دریافت می کنند. ضمن این که بعد از گذشت یک سال از این اقامت (مجموعا شش سال از اقامت اولیه)، متقاضی و همراهان وی می توانند پاسپورت پرتغال و تابعیت این کشور را درخواست کنند.

 

مزایا‌ی اقامت تمکن مالی پرتغال

1- تحصیل رایگان فرزندان
2- امکان سفر نامحدود به کشورهای عضو شنگن
3- امکان خرید ملک
4- افتتاح حساب بانکی
5- دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال زندگی در این کشور
6- دریافت پاسپورت و تابعیت بعد از 6 سال زندگی در این کشور

 

 

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال

برای اثبات تمکن مالی در این روش اقامتی، متقاضی باید سه شرط اساسی داشته باشد:
سپرده بانکی
متقاضی باید مبلغ حدود ده هزار یورو به عنوان سپرده بانکی نشان دهد. همچنین در صورت تاهل، حدود شش هزار یورو به مبلغ مذکور اضافه می شود.

 در آمد ماهانه
از الزامات دیگر اقامت تمکن مالی، داشتن درآمد ماهانه حدود 750 یورو برای متقاضی، 500 یورو به ازای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند زیر 18 سال می باشد. این درآمد ماهانه نباید به حضور فیزیکی متقاضی در ایران بستگی داشته باشد. مثلا از طریق سود بانکی، اجاره املاک و مستغلات، سهام شرکت و حقوق بازنشستگی باشد.

 سند ملکی
متقاضی اقامت تمکن مالی پرتغال باید حداقل یک سند ملکی به نام خود ارائه دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال

1- گذرنامه
2- دو قطعه عکس
3- گواهی عدم سوء پیشینه
4- داشتن بیمه نامه معتبر
5- مدارک اثبات داشتن اقامتگاه در پرتغال ( ملک خریداری شده یا اجاره شده )
6- ارائه دلایل مهاجرت به پرتغال
7- اسناد و مدارک حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی جهت پوشش هزینه ‌های زندگی در پرتغال

 

 

 

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *