اقامت تمکن مالی (بازنشستگان) کشور سوئیس

برای دریافت اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، روش های مختلفی وجود دارد، ولی بدون شک کم ریسک ترین آن را می توان روش اثبات تمکن مالی دانست. در این روش اقامتی، متقاضی بدون نیاز به انتقال سرمایه می تواند اقامت اروپا را برای خود و خانواده خود به دست بیاورد. برای دریافت اقامت تمکن مالی اروپا، درخواست کننده باید ثابت کند بدون این که نیازی به کار کردن در ایران یا اروپا داشته باشد، می تواند مخارج زندگی خود و خانواده اش را تامین کند. این روش اقامتی برای کسانی مناسب است که قصد زندگی در اروپا را دارند و می توانند حداقل شش ماه از سال را در کشور اروپایی حضور داشته باشند، چراکه در صورت عدم رعایت شرط حضور، این اقامت تمدید نخواهد شد.

 

 

برنامه مهاجرتی تمکن مالی اروپا در حال حاضر در چند کشور حوزه شنگن اجرا می شود که یکی از آنها، سوئیس می باشد. این اقامت در کشور سوئیس به اقامت بازنشستگان نیز معروف است. اگرچه این روش مهاجرتی در سوئیس مانند کشور همسایه اش اتریش دارای محدودیت ظرفیت است، به این معنی که برای اقامت تمکن مالی سالانه حدود 2500 پرونده پدیرش می شود.

اقامت تمکن مالی سوئیس اقامتی بدون اجازه استخدام شدن می باشد. یعنی فرد دارنده این نوع اقامت نمی تواند به استخدام شرکت و کارفرمایی دربیاید، اگرچه می تواند بیزنس و کسب و کار خود را راه اندازی کند و یا در حوزه های مورد علاقه خود سرمایه گذاری کند.

 

 

متقاضی دریافت این نوع اقامت باید از درآمد ماهانه بالایی برخوردار باشد. ولی این درآمد نباید به حضور وی در ایران بستگی داشته باشد. مهم ترین منابع برای دریافت این درآمد ماهانه روش های زیر می باشند.

 

مهم ترین منابع برای اثبات درآمد ماهانه

1- اجاره املاک و مستغلات
2- سود سپرده بانکی
3- سود سهام شرکت با موسسه
4 – حقوق بازنشستگی

 

 

شرایط دریافت اقامت بازنشستگان سوئیس

متقاضیان دریافت اقامت تمکن مالی سوئیس باید حداقل 55 سال سن داشته باشند، اگرچه برای افراد زیر 55 سال هم روشی به نام مالیات گزاف (Lump-Sum Taxation)وجود دارد که در مقاله ای دیگر بررسی شده است. دریافت کننده اقامت تمکن مالی سوئیس بعد از 10 سال اقامت دائم اروپا را دریافت می کند و همچنین بعد از 12 سال زندگی در این کشور، موفق به اخذ تابعیت سوئیس می شود. همچنین متقاضی باید نشان دهد که از درآمد سالانه ای حدود 50هزار یورو برخوردار است.

 

مزایای اقامت تمکن مالی سوئیس

1- بدون نیاز به انتقال سرمایه به سوئیس
2- امکان راه اندازی کسب و کار و یا سرمایه گذاری در حوزه های مختلف
3- تحصیل رایگان فرزندان
4- بدون نیاز به مدرک زبان
5- دریافت اقامت دائم بعد از 10سال
6- رفاه بالای زندگی در کشور سوئیس
7- دریافت اقامت برای همه اعضای خانواده
8- آزادی سفر و تردد در کل اتحادیه اروپا

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *